
Фото: freepik
Інститути Національної академії наук, зокрема інститут біохімії ім. Палладіна та інституту біології клітини, у вересні мають завершити свої наукові дослідження та презентувати довакцинний штам, який можна використовувати у виробництві вакцин. Про це в інтерв'ю Суспільному повідомив очільник МОЗ Віктор Ляшко.
«Сьогодні ми рухаємося в трьох напрямках. Перші два – інститути Національної академії наук отримали фінансування з державного фонду наукових досліджень. Вони у вересні мають завершити свої наукові дослідження та презентувати довакцинний штам... Є окремо комерційна організація, яка також розробляє вакцину. Ми як Міністерство охорони здоров’я домовляємося про трансфер технологій до України, які дозволять досить швидко без додаткових клінічних випробувань розпочати виробництво вакцини», – каже він.
Читайте також: Чи вартує в час пандемії вакцинувати дітей від грипу. Пояснення педіатра
У вересні планують заслухати результати наукових досліджень інститутів львівського і київського, які займаються розробкою вакцин. На питання про те, чи суму у 100-150 мільйонів грн виділили на розробку вакцини, Ляшко відповів, що ні.
«Це для комерційної організації, наразі комерційна організація не представила відповідних розрахунків, були попередні розрахунки – і не довела нашим науковцям, що можна інвестувати в ці розрахунки», – додав він.
Нагадаємо, що львівські науковці виграли ґрант на 10 млн гривень для розробки вакцини від SARS-CoV-2. Про те, чи справді реально створити вітчизняну вакцину від коронавірусу, що для цього потрібно і як виглядає процес роботи над нею, читайте у матеріалі Tvoemisto.tv за посиланням.