Надбудову на пам'ятці архітектури у Львові, за яку місто судиться з Григорієм Козловським, досі не прибрали

4237 0
Навесні 2022 року управління охорони історичного середовища ЛМР подало в суд на Григорія та Петра Козловських про відновлення пам’ятки архітектури на вулиці Січових Стрільців, 2.
Фото: Твоє місто

Фото: Твоє місто

Ексдепутат Львівської обласної ради Григорій Козловський не розібрав надбудову на пам’ятці архітектури на вул. Січових Стрільців, 2. Про це повідомили «Наші гроші. Львів». Зазначимо, що за цією адресою зареєстроване ТзОВ «Еліт Нерухомість», серед засновників якого є Григорій Козловський. Навесні 2022 року управління охорони історичного середовища ЛМР подало в суд на Григорія та Петра Козловських про відновлення пам’ятки архітектури, але в липні суд залишив цю позовну заяву без розгляду, бо представник управління довго не приходив на засідання. 

«Роботи проводяться за відсутності затверджених або погоджених з відповідним органом охорони культурної спадщини програм та проєктів і передбачених законодавством дозволів», – зазначали в заяві.

Читайте також: Простір біля пам'ятника Міцкевичу у Львові можуть зробити пішохідним

Як раніше повідомляв головний архітектор Львова Антон Коломєйцев у програмі Tvoemisto.tv «Тема тижня», коментуючи цю надбудову в липні 2022 року, техніки підготували приміщення для устаткування на даху, і, не радячись з архітекторами, посунули технічне приміщення, його стало видно з обох боків. Антон Коломєйцев запевняв, що надбудова не є потрібною ані з погляду зайнятого простору, ані з погляду використання, тому надбудову, яку видно згори, мали опустити.

«Архітектори запропонували рішення, яке дасть можливість весь верхній об’єм розмістити в межах наявного даху. Тобто та надбудова, яку видно згори, опуститься вниз. Це банально під агрегат, який має 1,5 метри, зробили висоту 4-4,5 метрів. Крім того, там у вигляді даху сформована тераса, але смуга на рівні очей є глухою. Тобто з погляду функціонування вид прекрасний, там може бути якийсь конференц-зал, але, як на мене, потрібно зробити там скляне поруччя. Те, що місто найбільше турбує – сприйняття того об’єму, який потрібно понизити», – додав він. 

Нагадаємо, що у вересні 2019 року депутати ЛМР землю на Січових Стрільців, 2 віддали ОСББ «Свободи 11», керівником якого раніше був львівський депутат і бізнесмен Григорій Козловський. Ділянка під будівлею площею 0,1382 га з 28 грудня 2021 року належить доньці Григорія Козловського Юліані. Нині ж за адресою Січових Стрільців, 2 зареєстроване ТзОВ «Еліт Нерухомість». Серед засновників вказані Григорій Козловський, його батько Петро Козловський, а також Євген Лобов. У липні 2020 управління охорони історичного середовища ЛМР дало припис фірмі ТзОВ «Еліт Нерухомість» про зупинення робіт у пам'ятці архітектури на вул. Січових Стрільців, 2. На той час робили вибірку ґрунту. Такий припис компанія оскаржила в судових інстанціях. Станом на зараз судовий збір перебуває в Вищому адміністративному суді, тобто рішення суду так і не визначили. А нещодавно управління охорони історичного середовища ЛМР скерувало черговий позов до суду про відновлення пам’ятки.

Для довідки

Будинок на вулиці Січових Стрільців, 2 – найстаріший на вулиці чотириповерховий наріжний житловий будинок. Його будували у 1846-1847 роках у стилі класицизму, як прибутковий дім графа Каєтана Карницького.

____________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 

Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!