Київ

КП «Плесо» шукає підрядника для порятунку озера Синє

476 0
Після визначення переможця та підписання договору розпочнуться роботи з ревіталізації водойми.

Комунальне підприємство «Плесо» оголосило про початок процедури відкритих торгів на розчистку озера Синє в Подільському районі столиці. Про це повідомив директор Департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА Олександр Возний.

«Хочу наголосити, що зараз у пріоритеті – порятунок озера за рахунок його розчистки та днопоглиблення. Решту робіт, які передбачають благоустрій території довкола водойми, виконають за більш сприятливої економічної ситуації в місті. Рішення щодо цього підтримали як місцева громада, так і депутатський корпус. Сподіваємося, що пошук підрядника для виконання першочергових заходів із порятунку озера Синє буде успішним, і роботи на водоймі розпочнуться найближчим часом», – сказав він.

Як зазначалося на зустрічах керівництва КП «Плесо» з місцевою громадою, проєктними рішеннями передбачається розчистити озеро для розкриття ґрунтових джерел. Це, своєю чергою, спричинить додаткове наповнення та покращить екологічний стан водойми. Крім того, планується розчистити з’єднувальну протоку та об’єднати озеро в кільце для вирівнювання рівнів води й запобігання застою.

Раніше Київрада підтримала перелік природоохоронних заходів, що фінансуватимуться з Київського міського фонду охорони навколишнього природного середовища у 2024 році. Перелік, зокрема, включає роботи з відновлення озера Синє.

Нагадаємо, у жовтні та у листопаді минулого року КП «Плесо» двічі оголошувало тендери на розчистку та благоустрій озера Синє, яке майже повністю пересохло. Кожного разу пропозиції учасників відхиляли.

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні новини Києва, підписуйтеся на наші Facebook та Telegram.

«Твоє місто. Київ» – сучасне незалежне медіа європейської столиці. Ми пишемо про міську культуру, урбаністику, інфраструктуру, бізнес та людей, які змінюють місто на краще.

 

 Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!