Куди звертатись внутрішньо переміщеним особам у Львові. Інформація в один клік

909 0
«Твоє місто» зібрало в добірку необхідну інформацію для внутрішньо переміщених осіб.
Фото: Твоє місто

Фото: Твоє місто

Станом на початок серпня в Львівській міській територіальній громаді зареєстровано 95 446 внутрішньо переміщених осіб. Найбільше переселенців до громади прибуває з Харківської та Запорізької областей. Про це повідомив «Твоєму місту» директор Центру соціальної підтримки Володимир Головатий.

«Ми продовжуємо працювати з різними категоріями внутрішньо переміщених осіб (ВПО), включаючи тих, хто приїхав до Львова у 2022 році і досі тут живе, тих, хто прибуває самостійно, і тих, хто повертається з-за кордону. Наші консультації охоплюють питання працевлаштування, гуманітарної допомоги, розміщення та дозвілля», – зазначив він. 

Також у Львові функціонує одне модульне містечко на Червоної Калини, 72А, де проживає 977 осіб, з яких 710 дорослих і 267 дітей. Модульні містечка на вул. Пулюя та в Стрийському парку були законсервовані.

Куди внутрішньо переміщеним особам звертатись за допомогою

На вулиці Костя Левицького, 67 працює міський центр підтримки вимушено переміщених осіб у Львові. 

Графік роботи:

  • пн – чт з 9.00 до 18.00
  • пт з 9.00 до 16.00
  • Телефон: +38 (050) 555-44-61
     

Проживання

Для отримання тимчасового прихистку у межах Львівської міської територіальної громади необхідно звернутися до найближчого до вас Центру надання адміністративних послуг та заповнити заяву на поселення у тимчасові споруди (модульні містечка). 

Також у ЦНАП можна подати заяву про взяття на облік громадян, що потребують житлового приміщення для тимчасового проживання з фонду житла, призначеного для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб.  З поданих заяв формується черга, яка рухається при наявності вільних місць. 

За додатковою інформацією звертайтесь на інформаційну лінію Міського центру підтримки ВПО: +38 050 555 44 61

Соціальна підтримка

Щоб отримати щомісячну допомогу на проживання (2000 грн для дорослих та 3000 грн для дітей і осіб з інвалідністю) внутрішньо переміщеним особам потрібно звернутись до районного відділу соціального захисту (за місцем перебування на обліку ВПО) або ЦНАПу м. Львова. Для отримання виплати потрібно заповнити заяву встановленого взірця; мати при собі довідку про взяття на облік ВПО, паспорт громадянина України, довідку ІПН, а також потрібно надати номер банківського рахунка (за стандартом IBAN). 

Якщо є діти, то треба мати свідоцтво про народження. Інформація про дитину до 14 років включається до заяви одного з батьків (законного представника). При бажанні неповнолітні діти (14-18 років) можуть оформити допомогу самостійно.

Також допомогу для себе і своїх дітей можна оформити онлайн за допомогою мобільного застосунку «Дія».

Навчання у школах Львова

Для того, щоб організувати навчання для дітей з інших міст України, одному із батьків необхідно подати заяву у заклад освіти, що розташований найближче до місця вашого тимчасового перебування. 

Деталі за телефоном - 0322 546 048 та email: osvitalviv@ukr.net

Читайте також: У Львові змінили дату початку навчального року

Робота у Львові 

«Гарячі лінії» Львівського обласного центру зайнятості:

  • (032) 245 05 45 (працює у понеділок-четвер з 9:00 до 18:00, у п‘ятницю - з 9:00 до 16:45);

  • +380966825183 (працює щоденно з 9:00 до 19:00).

Консультації з питань роботи, можливостей працевлаштування, реєстрації клієнтів та отримання ними статусу безробітного можна отримати на офіційному телеграм-каналі Львівської обласної служби зайнятості @DCZ_Lviv (https://bit.ly/3tISXjb).

Прийом відвідувачів у Львівському міському центрі зайнятості проводиться у звичному режимі, але з дотриманням протиепідемічних норм.

Адреса - вул. Княгині Ольги, 122

Телефони гарячих ліній:

  • для роботодавців: 0322445991

  • для тих, хто шукає роботу: 0322457986, 0684201036


Спорт

Дітей запрошують на заняття в дитячо-юнацькі спортивні школи міста: 

  • Дитячо-юнацька спортивна школа № 1 міста Львова (теніс настільний, теніс, стрільба кульова, футзал, бадмінтон) – вул. Чернівецька, 4 (032) 245-11-21

  • «Дитячо-юнацька спортивна школа імені Олексія Дем’янюка» (легка атлетика, фехтування) – вул. Сечєнова, 7 (032) 237-49-44

  • «Дитячо-юнацька спортивна школа імені Анатолія Дідуха» (веслування на байдарках та каное, водне поло) – вул. Дзиндри, 7 (032) 276-32-05

  • «Дитячо-юнацька спортивна школа з футболу «Карпати» – вул. Вахнянина, 1 (032) 275-23-65

  • «Дитячо-юнацька спортивна школа імені Віктора Чукаріна» (гімнастика художня, гімнастика спортивна, спортивна акробати (стрибки на акробатичній доріжці), спортивна акробатика) – вул. Скісна, 1 (032) 234-34-64

Детальніше за посиланням.

Читайте також: Близько 70 тисяч – діти. Скільки переселенців на Львівщині

Центр розвитку для дітей ВПО

Торік у Львові відкрили дитячого центру розвитку CHILDREN HUB . Робота хабу спрямована на розвиток, соціальну адаптацію та психологічну підтримку дітей.

У хабі за адресою вул. Героїв УПА, 80 діти віком від 3 до 7 років, які через повномасштабне вторгнення росії в Україну стали вимушеними переселенцями або втратили одного чи обох батьків, долають наслідки війни за допомогою арт-терапії, в ігровій формі знайомляться з навколишнім світом та досліджують різні професії. Разом із кваліфіковани ми викладачами діти вивчають історію України, українську абетку, через цікаві ігри знайомляться з англійською мовою.

Відвідування занять — безоплатне.

Записати свою дитину на заняття можна, заповнивши анкету на сайті CHILDREN HUB .

Вивчення української мови

Безкоштовні курси з вивчення української мови онлайн доступні на освітній платформі Є-мова та на SWEET.TV

Також у Zoom працює розмовний клуб «Говорімо українською». Для реєстрації потрібно заповнити форму за посиланнямДетальніше за посиланням.

Укриття та громадський транспорт 

Укриття онлайн – за посиланням. Найближчі укриття через чат-бот CityHelper за посиланням.

Громадський транспорт Львова на карті в онлайн-режимі за посиланням, або:


Детальніше з усією інформацією для ВПО у Львові можна ознайомитися за посиланням.

Антоніна Костик

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!