Київ

Київ знову визнали «частково прозорим» містом

426 0
Більша частина міст України залишається «непрозорою»
Майдан Незалежності

Майдан Незалежності

Київ, як і минулого року, залишається серед міст зі статусом «частково прозорих», і знову не увійшов до категорії «прозорих» міст України. Про це йдеться у дослідженні Transparency International Ukraine. 

У межах цієї програми міста отримують статуси "прозорого", "частково прозорого" чи "непрозорого". Загалом у дослідженні аналізують 70 міст та 10 прифронтових муніципалітетів.

Міста оцінюють за 50 показниками, які стосуються організації роботи міських рад, оприлюднення інформації на офіційних ресурсах, доступу до даних щодо земельних і житлових питань, комунального майна, соціальної сфери.

За результатами 2023 року, "Прозорими" визнали Дніпро, Дрогобич, Львів, Мукачево і Тернопіль.

Серед "Частково прозорих" — Київ, Вінниця, Житомир, Рівне, Івано-Франківськ, Одеса, Миколаїв тощо. Усього — 23 міста.

До категорії "Непрозорих" увійшли 52 міста, серед яких Черкаси, Харків, Суми, Полтава й Запоріжжя.

Попри прогрес, порівняно із 2022 роком, більша частина міст залишається "непрозорою" — 65%. У 2022 році цей показник становив 81,4%.

Програма «Transparent cities/Прозорі міста» Transparency International Ukraine розробила для міст рекомендації, які допоможуть підвищити їхню прозорість в умовах війни та сприятимуть успішній євроінтеграції України:

  • транслювати або оприлюднювати протягом 24 годин записи засідань міської ради, виконавчого комітету та постійних комісій;
  • включати містян до складу консультативно-дорадчих органів (Ради з питань ВПО, комісій щодо розгляду заяв про надання компенсації за знищене майно та громадських комісій щодо житлових питань);
  • оприлюднювати переліки осіб, яких призначили на посади поза конкурсом;
  • актуалізувати переліки споруд, призначених для укриття населення;
  • забезпечувати прозорий облік та управління комунальним майном і землею, а також отриманою гуманітарною допомогою;
  • уникати обмеження доступу до наборів даних (якщо інакше не вимагається чинними нормативно-правовими актами), забезпечувати їх машиночитність.
___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні новини Києва, підписуйтеся на наші Facebook та Telegram.

«Твоє місто. Київ» – сучасне незалежне медіа європейської столиці. Ми пишемо про міську культуру, урбаністику, інфраструктуру, бізнес та людей, які змінюють місто на краще.Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!