Київ

Київрада схвалила Концепцію енергетичного відновлення Києва

392 0
Внаслідок обстрілів в Києві втрачено основну частину енергогенеруючих потужностей, обладнання десятків розподільчих підстанцій пошкоджене або повністю зруйноване.
Київ, фото умовне / Unsplash

Київ, фото умовне / Unsplash

Київські фахівці розробили Концепцію «Енергетичне відновлення: шлях до розподіленої когенерації», спрямовану на розбудову у столиці локальних джерел комбінованого виробництва тепла та електроенергії і ширше використання альтернативних джерел. Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Заступник голови КМДА Петро Пантелеєв під час сесії Київради, яка ухвалила Концепцію, зазначив, що цей комплекс заходів дозволить підвищити стійкість, ефективність та автономність енергозабезпечення столиці.

За його словами, наразі через воєнну агресію з боку росії енергосистема України зазнала колосальних руйнувань. Внаслідок обстрілів втрачено основну частину енергогенеруючих потужностей, обладнання десятків розподільчих підстанцій пошкоджене або повністю зруйноване.

«Враховуючи обсяги цих руйнувань і постійні ризики нових обстрілів, Концепція відновлення та зміцнення енергосистеми міста передбачає глобальні перетворення в антикризовому режимі. Йдеться про будівництво об’єктів когенерації малої та середньої потужності з можливістю використання різних видів палива. Це перетворить систему життєзабезпечення міста на більш захищену й гнучку з точки зору реагування на надзвичайні ситуації», – пояснив Пантелеєв.

Він зауважив, що заходи Концепції є необхідною складовою загального курсу модернізації теплоенергетичного комплексу міста, яку міська влада Києва розпочала ще до війни.

«Цей масив робіт потребує колосальних ресурсів – кадрових, технічних, фінансових. Адже йдеться про будівництво сучасних високотехнологічних комплексів, а також використання різних джерел енергії. Принцип розподіленої когенерації лишає в минулому застарілі радянські підходи і рухає нас у напрямі децентралізації, що є більш виправданою з точки зору безпеки, економіки та енергоефективності», – зазначив посадовець.

__________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні новини Києва, підписуйтеся на наші Facebook та Telegram.

«Твоє місто. Київ» – сучасне незалежне медіа європейської столиці. Ми пишемо про міську культуру, урбаністику, інфраструктуру, бізнес та людей, які змінюють місто на краще.

Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!