
Кияни зібрали необхідну кількість підписів — понад 6000 — під петицією за збереження історичної огорожі Байкового кладовища. Про це
Паркан цвинтаря з червоної цегли є складовою пам'ятки національного значення — комплексу "Байкового кладовища" та щойно виявленим об'єктом культурної спадщини.
Як зазначав Перов, елементи історичної огорожі мають витончені художні елементи у вигляді флористичних мотивів та піктограм — символів життя та смерті. Паркан спорудили у період з 1876 по 1909 рік, коли цвинтар остаточно розмежували на дві частини — стару і нову.
Кладовище стало місцем останнього спочинку для багатьох знакових постатей української історії — Михайла Грушевського, Лесі Українки, Миколи Міхновського, Івана Драча та інших.
Нагадаємо, на Байковому кладовищі тривають роботи із заміни старої (історичної) огорожі на нову, цегляно-клінкерну.
При цьому за металевим парканом видно будівельний майданчик із новим фундаментом і бетонним монолітом, який свідчичть про те, що там збираються звести якусь капітальну споруду.
Відомо, що на місці будівництва раніше був громадський туалет площею 123 квадратних метри. Наразі у державних реєстрах вказано, що з 2022 на даній ділянці розміщено нежитлову будівлю площею 600 квадратних метрів, власником якої є "Інвест-промоушен". Хоча будується вона тільки зараз.
У КМДА підтвердили, що по вулиці Миколи Грінченка, 10/6 триває будівництво, але водночас кажуть, що йдеться про “реконструкцію приміщень нежитлової будівлі”, тобто вбиральні, а не капітальне будівництво. Зазначена ділянка ж перебуває в комунальній власності територіальної громади міста Києва.
Також у КМДА зазначили, що не видавали містобудівні умови та обмеження на проєктування і будівництво об’єкта біля Байкового. Водночас будівництво триває на підставі видачі контрольної картки, яку замовнику видав Департамент територіального контролю Києва. Замовником виступає ТОВ “Інвест промоушен”, а виконавцем — ТОВ “Бп “Еталон-буд”.
Крім цього, зазначили, що використовують документи з Реєстру будівельної діяльності, яким управляє Мінінфраструктури, а не КМДА. Водночас у КМДА підтвердили, що Байкове кладовище є пам’яткою історії та культури, але не відповіли на запитання, чи не порушує дане будівництво межі історичного ареалу, в якому розташоване кладовище.
___________________________________________________________________________________________________
Щоб отримувати актуальні новини Києва, підписуйтеся на наш Facebook.
«Твоє місто. Київ» – сучасне незалежне медіа європейської столиці. Ми пишемо про міську культуру, урбаністику, інфраструктуру, бізнес та людей, які змінюють місто на краще.