Латвія оголосила надзвичайну ситуацію у прикордонних з росією регіонах

899 0
Таке рішення викликане необхідністю запобігти загрозі внутрішній безпеці країни.
Фото: Укрінформ

Фото: Укрінформ

Кабінет міністрів Латвії вирішив запровадити режим надзвичайної ситуації в кількох краях, що межують з рф, і закрити один із прикордонних контрольно-пропускних пунктів у зв'язку з мобілізацією, що проводиться в росії. Про це повідомляє LSM, пише «Укрінформ».

«Такий захід викликаний необхідністю запобігти загрозі внутрішній безпеці Латвії, і режим НС на прикордонних територіях − в Аугшдаугавському, Алуксненському, Балвському і Лудзенському краях − буде чинним до 26 грудня», − йдеться в повідомленні.

Зазначається, що режим НС діє з 11 серпня минулого року у Лудзенському, Краславському та Аугшдаугавському краях, а також у місті Даугавпілс − на цих територіях його продовжили до 11 листопада 2022 року. Надзвичайна ситуація була введена і неодноразово продовжувалася через інспірований мінським режимом масовий наплив іноземних громадян, які прагнуть проникнути на територію Латвії нелегально.

Читайте також: Путін може заявити про приєднання до росії областей України 30 вересня

Уряд Латвії також ухвалив закрити КПП у Педедзе і доручив Прикордонній охороні посилено контролювати кордон з росією та перевіряти громадян рф на інших КПП. На підкріплення туди направлять співробітників із Держполіції та Служби держбезпеки, а також військовослужбовців Національних збройних сил.

Нагадаємо, Фінляндія розробляє рішення для обмеження в’їзду туристів з росії. Нове рішення напрацьовує зовнішньополітичне відомство Фінляндії, а ухвалюватиме його парламент. Країна «не хоче бути транзитною країною навіть для шенгенських віз, які видають інші країни».

Софіко Векуа

Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!