Лікаря Данкова у Львові засудили до року позбавлення волі

89969 23
У Львові оголосили вирок завідувачу пологовим відділенням Олегу Данкову.
www.absoluteworld.com

www.absoluteworld.com

Сьогодні, 2-го листопада, у Шевченківському районному суді Львова оголосили вирок Олегу Данкову, завідувачу пологовим відділенням 3-ї міської клінічно лікарні, який був підозрюваним у неналежному виконанні професійних обов’язків, що призвело до смерті дитини під час пологів.

Як інформує кореспондент Tvoemisto.tv, лікарю суд виніс вирок: рік позбавлення волі та ще рік заборони займатися лікарською практикою. 58-річного Олега Данкова засудили за ч.2. ст. 140 ККУ (неналежне виконання професійних обов’язків, що спричинило смерть новонародженого немовляти). Вирок може бути оскаржено до суду вищої інстанції.

Читайте також: Львів'яни назвали 13 проблем пологових будинків міста

Олег Данков пішов із залу суду і не коментував вирок. Натомість батько померлого немовляти Остап Пудляк у коментарі Tvoemisto.tv сказав, що вважає вирок справедливим. «Ніякий, навіть найсуворіший вирок не поверне нашу дитину. Але на даному етапі ми вважаємо, що суд всебічно розглянув справу і рішення є справедливим», – зазначив він.

Детальніше читайте тут: Як лікарю Данкову оголошували вирок. Репортаж із зали суду

Нагадаємо, 10-го листопада 2016-го року Галицький районний суд висунув обвинувачення у причетності до смерті дитини Олегу Данкову. Тим часом у соцмережі створили флешмоб на підтримку лікаря Олега Данкова #дякуюданков. Жінки, які народжували у пологовому будинку на вул. Раппопорта, викладали фотографії своїх дітей та висловлюють вдячність завідувачу відділення за допомогу у складних випадках. 


Читайте також:
6 Грудня, 2017 03:09
Руслан !!!! Люди
6 Грудня, 2017 03:08
Руслан Ви б читали що ви в стані ейфорії пишете
3 Листопада, 2017 11:27
Алена Шкода, шо в нас така країна, де не тільки влада а й деякі людиська (перепрошую але інакше не назвеш їх) не цінують те, що мають. Лікаря, який не покинув країну і із своїм розумом і своїм даром не живе за кордоном, а знаходиться тут і щодня приймає на світ малюків та рятує життя жінкам, намагаються принизити і знищити.
Не буду розказувати деталі про свою першу вагітність, пологи, та післяпологовий період (в мене їх було дві), які були дуже важкими (при зрості 142см та вагою 37 кг (до вагітності) та мені вдалося виносити двійнят),під час якої деякі професори радили позбутися одної дитини щоб друга народилась здоровою, а інакше прогнозів не давали,і навіть не хотіли просто братися, а деякі навіть прямо казали що це великі фінансові витрати.
І тільки він, цей лікар, майже три місяці пильнував мене, при цьому не отримавши жодних винагород у грошовій або іншій формах.
Нам уже 11 років скоро і мої діти живі, здорові і розумні, і все тому, що я довірилась і слухала свого Лікаря. І тепер кожен раз коли я радію і дякую Господу за своїх діточок, я згадую і згадуватиму О.В., я дякую йому і вірю що все буде добре.
Господи допоможи нашому лікарю, дай йому здоров'я і сил пройти це випробування.
3 Листопада, 2017 05:10
Марина Сьогодні дуже сумна новина для мене! Особисто я розумію батьків які потерпіли! Бо сама мала таке нещастя в 2011 році.Поступила у родом з пологовою діяльністю а серцебиття у плода вже не було( не Львів) обл.Рівненська. Вагітність протікала без будь яких ускладнень! Аналізи завжди в нормі! В лікаря в жіночій консультації була за день до початку пологів.Вона послухала,все зробила як треба ( тиск,аналізи і т.д),спитала як самопочуття? Я була щаслива! А на другий день вранці в мене вдома почалися схватки,я за сумки і в родом! А там на приймальному відділенні мені сказали страшну здається нереальну новину! Почали всі бігати,повели на УЗД,повернули монітор і я бачила на власні очі маленьке сердечко яке не билось! Це навіть в кіно не побачиш! І пішла я народжувати мертвого хлопчика! Мені було дуже боляче! А моїм рідним! Хлопчик був 3.800 кг.після вскритя дитини органи в порядку! В довідці написали асфіксія плода! всі були в шоці! Сам процес пологів був звичайно не з приємних! Лікар сварилася що я на узд в приватний кабінет ходила! Акушери кричали молися щоб кровотечі не було! Сама проживаю у Львові поїхала по місцю приписки ставати на облік,бо була важка робота,а в нас на Рівненщині Чорнобильська зона скоріше в декрет можна було піти! Так і зробила! Всі хто не дзвонив звинувачували лікарку яка мене вела! Я зовсім ні! Казали батьки давай в суд подамо і т.д. Я відмовилася! Я впевнена що лікар тут зовсім не винний! Я пішла після пологового до людини яка від Бога ( бачить все), бо не могла заснути все думала,думала,плакала і так 4 дні! Вже потім дивилася у вікно,а там в небі хмари ну геть як ангели! Питання в мене було одне! ЧОМУ? Та людина мені сказала,що буду багато думати здурію! Це природній відбір,одна квітка розцвітає а друга гине,що ніяких втручань посторонніх сил нема! І я його послухала! Через три місяці я знов вагітна! Паніка була до знайомства з Данковом О.В. Коли я прийшла до нього на 7 міс.я дуже боялася що він не захоче мене прийняти! Я пояснила що сталося! Що знов боюся що б таке не сталося! Все в карті вагітної ідеально! Сказав з сумками коли прийти! По гестації і по узі терміни відрізнялися! По гестації прийшла на 37 тижні по узі 34 тижні! Ще три неділі лежала під наглядом! Я бачила там стільки всього! І професорів кожного понеділка! І дівчат які лежать з початку вагітності з всякими різними ускладненнями! Але я бачила основне! Лікарів з Великої букви! Вони всі організовані! Один одному помагають! Вирішують разом складні випадки! Вони не тільки гроші беруть! Ми самі їх даємо! Ми дякуємо! Ніхто там сум не називає! Хіба самі породіллі шушукаються! Там було стільки пологів,що лікарі були не тільки в робочий час.А постійно! Данков О.В.був і зранку і вночі і вдень! Вирішили всі колективом на професорському обході, що буде в мене кесарів розтин на 39 тижні. Одну дитину я втратила,то другою ризикувати не будемо! Так і народилася в мене красуня в 2012 році! Білорубін високий дитину забрали.Плачу! Данков прийшов і каже "не плач страшне все позаду,головне дитина жива".2015 рік я знов прийшла по другу донечку до Олега Веніаміновича ! Я туди йшла з такою радістю! Атмосфера лікарів дуже сподобалась! І чергових і санітарок в операційній і всіх! Про погане я навіть не думала! Плановий кесарів розтин- все добре! Ну і що думаєте? В 2016 році я знов іду по хлопчика! І тут я попадаю в кошмар! Лікарі розгублені.стався нещасний випадок у лікаря Колодій! У всіх настрою нема! Преса частий гість. Лікар Данков дуже змінився.втомлений.схуд.Йому не до жартів.Цілий коридор вагітних! Ужас. Роботи у них завал.Всі щось хочуть! Нас було так багато а їх на пальцях порахувати! Я бачила які вони залякані цими сім'ями.Вони вже боялися роди приймати! Дуже було багато кесарів! Після операції жінки лежали в коридорах! Мені здавалося я не туди попала! Я так хотіла бачити їх всіх щасливими! А вони бідні голови опускали хоча ЦЕ ПРИРОДНІЙ ВІДБІР! Значить так мало бути! Значить така доля тієї дитини з якою Ви навіть ще не знайомі! А можливо Вас Бог оберіг! А можливо він забрав ту дитину,бо з нею щось не так і рано чи пізно таке мало статися!Треба за все Богу дякувати! Чи Ви з другої планети! Мабудь звірі! Мені призначили час операції 12. 00 год.мене прооперували в 17.00 год.Лікаря Данкова покликали на комісію по цих нещасних випадках! Вранці в нього було два кесарів розтина! Серед яких була жінка в якоі було 5 пухлин! Яка нереальним чином виносила ту дитину! При кесарів розтину Данков три пухоини видалив! Дівчина з моєі палати,яка і не мріяла про дітей раніше.дивом завагітніла.виносила а лікар Данков допоміг з'явитися на світ! Вона стала мамою! Скажіть справедливо його в той день похвалили? Чотири комісії він відбув! І ще чекала його я! Я дуже хотіла хлопчика! Я цілий день і цілу ніч не пила і не їла! Я чекала операцію! Мені було страшно!
Чоловік цілий день чекав внизу біля входу! І він перший побачив Данкова після комісій.
Побачив,що лікар втомлений!
Запропонував відкласти операцію на слідуючий день!
А лікар йому відповів
" Не так день пройшов,як хотілось"
і пішов на верх на чергову операцію до мене!
Вже в операційній я чула як він звернувся до анестезіолога з питанням!
- Михайлович а що там в нас завтра?-
А той йому відповів:
- 4 операції,
і запитав:
-справимося?
Лікар Данков Олег впевнено втомленим голосом відповів
- ЗВИЧАЙНО!
Це останні слова які я почула перед введенням наркозу! Якщо чесно.Хотілося дуже сказати ПОЧЕКАЙТЕ! Я хочу підтримати свого найкращого,любимого лікаря,який прийшов,бо знав що я його чекаю! Люди на майбутнє! Навчіться пробачати! Не лякайте лікарів,вони і так налякані! Дайте їм можливість нормально працювати! Це ми говорим про пологи,а скільки ще писанини всюди! Руки мабудь відпадають! Гроші вони заробляють! Питання коли тратять? Коли відпочивають? Вони навіть коли вдома то завжди на старті їхати до своєї пацієнтки! Вони не їдуть не йдуть на роботу щоб нам зашкодити! В міру своїх знань ро[***] все що дозволено законом! А хто закон пише? Хто ніколи роди не приймав! І виключно за те,щоб врятувати Вашу дитину,лікар на свій страх і ризик використав метод який порушує закон! А Ви його посадили!
3 Листопада, 2017 00:10
Денис Благодарен Данкову за сына... А семейке которая решила деньжат срубить на суде всё вернётся, так или иначе... Удачи доктору на апелляции!
3 Листопада, 2017 00:03
Оля Якщо по факту справи Данкова, то тут ми маємо (з інтерв’ю постраждалого на fraza.ua): “Я сидел за дверью. Услышал крик ребенка, однако очень слабый. ” – дитина народилась живою.
Далі “Да, ребенка приняли и выставили оценку по шкале Апгара 7-7. Это означает, что младенец абсолютно здоров, абсолютно! Нет никаких отклонений! Даже оценка 5-5 хорошая. А у нашего — 7-7! Только череп полностью изуродован, из уха течет кровь и ребенок практически не дышит.” – як відомо оцінку новонародженого ставить неонатолог, прізвища якого в результаті таємниці слідства досі не розголошено. І не відомо, чому не йде кримінальна справа на цього лікаря, який дав не правильно оцінку стану новонародженої дитини, в результаті якої дитині не надали екстренної медичної допомоги. То чому тоді судять і ще до суда звинувачують гінеколога, паплюжачи йому репутацію, а інші прізвища команди акушерів, неонатологів, лікарів старанно замовчуються?
2 Листопада, 2017 23:29
Ірина
2 Листопада, 2017 23:26
Ірина
2 Листопада, 2017 23:12
Ірина Звертаюся до батька Остапа Пудляка:
"Не будьте Богом, не перебирайте на себе ці права. Можливо це ваше випробування, за дуже правильне життя????"
Лікар з такою практикою не винен!!!!
2 Листопада, 2017 22:58
Вікторія Неправі.Гроші Данков брав ще з 1989 року. І немало на ті часи. І витискав дітей ще тоді ,звичка видно залишається на все життя.Співчуваю родинам померлих дітей.Сама пройшла через це.Серце не перестає боліти ,сина поховала.Черепно мозкова травма,роди приймав Данков.Вікторія.
2 Листопада, 2017 22:57
Марія Ніхто не пише скількох Данков спас життя.А спас дуже багато.Один випадок в моїх друзів,другий в моєї сестри,я сама в нього народжувала.Лікар від Бога.
2 Листопада, 2017 22:40
Марія Люди, що робиться! стільки є лікарів нібито "професіоналів" в яких смертнісь є висока, хабарництво і вони без наказані. А наш Данков лікар який ніколи не вимагав ні копійки а навпаки. Приймав Пологи в жінок з вулиць бо ніхто навіть за таке братись не хотів.І інші лікарі в важких пологах кого викликали Данкова!!! Вірю що він зробив все можливе щоб врятувати дитину! Справедливість ще попереду!
2 Листопада, 2017 22:38
Аліна О,Боже яка несправедливість!
Таких лікарів в світі одиниці...
Олег Веніамінович , я вірю,що вже скоро ви будете знов допомагати людям...
2 Листопада, 2017 22:10
Віка У Данкова черга смерті. Я родила сина в 1989 році,приймав пологи сам Данков в ті часи зав відділення на Щорса.Родова черепно мозкова травма , травма шийного відділу хребта. Підкреслюю РОДОВА. Дитина на все життя каліка.Поховала сина у 2013 році. Немає нічого гіршого ніж ховати свою дитину.Молодці батьки які довели справу до кінця.А жінки які підтримують Данкова , подумайте ,чи хотіли би ви жити з таким горем.Поставте себе на місце інших,мам в яких горе,які ховають свою дитину.Вікторія.
2 Листопада, 2017 21:42
Степан Вирок суду для Олега Данкова це зрада людяності, порядності і доброти!
Це людина, яка за своє життя прийняла більше 3000 родів! Виходить наша подяка: “Іди в тюрму на рік“ і не працюєш Ти більше! При тому, що зараз матері в чергу стають щоб роди прийняв Данков! Цей вирок це жорстка не справедливість системи і людей, які не вміють пробачати!!!
2 Листопада, 2017 19:31
Оксана Хіба життя дитини вимірюється в гривнях? Як можна було брати гроші як моральну компенсацію?
Якщо засудили Данкова, тоді в кого ж тоді родити? Він чудовий лікар, лікар від Бога.
2 Листопада, 2017 15:57
Наталя. Це тільки за один такий випадок. А Оксана Колодій????
Ніхто вже за неї і не пише ???
2 Листопада, 2017 14:38
Не пацієнт Засудити лікаря дивина. Важко розібратись. Від чого саме померла дитина, від яких саме прямих дій?
2 Листопада, 2017 14:19
Марія А тепер зробіть екскурсію по пологових і подивіться як вагітні матері харчуються. Коли я лежала на Джамбул в патології то дівчата замовляли собі піцу не кажучи вже про холодильник, який був заповнений явно не корисними продуктами. От реально зробіть фото вагітних на останньому місці вагітності і бажано ще захопити внутрішній вміст холодильника жінок з патології. Всім відомо що в останній місяць вагітним не можна вживати продуктів від яких плід набирає вагу, тому питання чому ж самі вагітні не думають про своїх дітей, чому їм легше скинути з себе відповідальність, чому вони не можу тут зрозуміти що в першу чергу ВОНИ відповідають за своїх дітей. Для прикладу подивіться раціон всіх вагітних в яких плід більше 4 кг, тоді зрозумієте на кому відповідальність за всі прикрі випадки. Лікарі повинні допомагати а не народжувати замість жінок!!!!!!!
2 Листопада, 2017 14:02
Тамара
2 Листопада, 2017 14:02
Тамара
2 Листопада, 2017 13:40
Олена Вердикт першої інстанції щодо справи лікаря Данкова:
1. Рік позбавлення волі
2. Рік заборони займатися лікарською діяльністю, у будь-яких медичних установах
3. 300 тисяч гривень моральної компенсації матері померлої дидити
4. 50 тисяч гривень моральної компенсації батькові
5. 50 тисяч гривень компенсації обом батькам від лікарні.
(Батьки ж оцінили відшкодування в один мільйон гривень)
Експертизу МОЗ, яка довела невинуватість Данкова О,В, суд до уваги не взяв.
Рішення базувалося на експертизі, яку замовило сліство (на кафедрі акушерства та гінекології), закривши очі на те, що не усі експерти підписались у графі: "повідомлений про відповідальність про надання неправдивих свідченнь".
В самій експертизі багато припущень, на кшталт: могло стати причиною, ймовірно мало наслідки.
У проведенні незалежної експертизи лікарю Данкову суд відмовив.
Неонатолога, яка, попри явні ознаки слабкого стану, оцінила стан немовляти на 7 балів по шкалі Апгар (задовільний стан), ані експерти, ані суд, винуватою не вважають.
2 Листопада, 2017 13:06
Олена Браво! Показово довели, що суд справедливий, в нас відсутній!
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!