Львів виплачуватиме кредит за е-квиток до 2030-го року. Чи була альтернатива?

7365 0
Нещодавно Львів підписав угоду з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) щодо надання кредиту в розмірі 10 млн євро для запровадження електронного квитка. Під час дискусійної зустрічі «Кредити Львова: на що місто позичило кошти»» обговорили, чому не вдалося залучити інвесторів для втілення цього проекту.
фото: auto.onliner.by

фото: auto.onliner.by

Розмір і термін кредиту

Як розповіла у коментарі Tvoemisto.tv Вікторія Фалюта, заступниця директора з фінансових питань ЛКП «Львівавтодор», актуальна загальна вартість проекту становить 11,2 млн євро.

Із них 10 млн євро – кредит від ЄБРР (кошти підуть на техніку та програмне забезпечення), 1,2 млн євро – внесок міста (кошти підуть на маркетингову та управлінську кампанію).

«Угода з ЄБРР – підписана, але ще не ратифікована. Очікуємо погодження від Міністерства фінансів. Однак, до кінця грудня очікуємо представників компаній-консультантів, які допомагатимуть нам розробляти проектно-кошторисну документацію. Консультанти працюватимуть з нами незалежно від того, ратифікований договір чи ще ні», – повідомила Вікторія Фалюта.

Читайте також: Скільки коштуватиме проїзд після запровадження е-квитка у Львові

За її словами, якщо ратифікація угоди відбудеться у 2017-му році (як заплановано), то останній внесок за кредит Львів сплатить у 2030-му році.

Чому не вдалося залучити інвестора

Як зазначив під час дискусії Валерій Веремчук, депутат ЛМР, член постійної комісії із питань фінансів та планування бюджету, кілька років тому тоді ще перший заступник міського голови Олег Синютка (зараз на посаді голови Львівської ОДА – ред.) проводив конкурс і відбір інвесторів для впровадження е-квитка.

«Тоді були 11-12 компаній, із яких 2-3 пропозиції відібрали як найкращі. На жаль, ця справа далі не зрушилася. Ми знову повернулися до кредиту. Усі розуміють, що електронний квиток – потрібний місту зараз, аби витягти з тіні громадські перевезення», – розповів Валерій Веремчук.

Читайте також: Львів ще досі виплачує кредит за цілодобове водопостачання в місті

Як прокоментував Сергій Журбенко, начальник відділу управління міжнародними проектами ЛКП «Львівавтодор», інвестиційний конкурс проводився у 2014-2015-х роках.

«Тоді подали 11 проектів. Лише три компанії пропонували інвестиції, – зазначив Сергій Журбенко. – Хотіли повернення 50% вкладень. Тобто якщо вони, наприклад, дають 5 млн євро, то назад хочуть 7,5 млн євро за п’ятирічний термін. Тому кредит від ЄБРР – набагато вигідніший, аніж такі інвестиційні пропозиції. До того ж, інвестори хотіли ставити своє обладнання, що не підходило під наші технічні вимоги».

Читайте також: Скільки коштуватиме проїзд після запровадження е-квитка у Львові.

Нагадаємо, 21-го жовтня, у Львівській міськраді ухвалили умови кредиту від ЄБРР для впровадження е-квитка. Зокрема, згідно з ними, місто повертатиме кошти упродовж 13-ти років. Перші три роки будуть пільговими. Кредит гаситимуть двадцятьма рівними платежами кожні шість місяців після завершення періоду дії зобов’язань щодо надання коштів.

Додамо, що кредитні кошти підуть на обладнання, яке встановлять у кожному транспортному засобі; облаштування необхідних пристроїв на зупинках, щоб пасажири могли купувати чи поповнювати транспортні картки; створення Центрів обслуговування пасажирів для комунікації та реагування; запровадження колл-центрів й ремонтних підрозділів, які обслуговуватимуть систему е-квитка.

Довідка. Дискусійна платформа «Твоє місто Львів» створена Tvoemisto.tv за підтримки Європейського фонду за розвиток демократії (European Endowment for Democracу).

Підготувала Юлія Сабадишина


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!