Львівські лікарі врятували дівчинку з вродженою вадою

511 0
У дівчинки був постійний застій сечі, що могло призвести до цирозу печінки.
Фото: Львівська Обласна Дитяча Клінічна Лікарня Охматдит

Фото: Львівська Обласна Дитяча Клінічна Лікарня Охматдит

Лікарі «Охматдиту» врятували дівчинку із вродженою вадою жовчних шляхів. Про це повідомила пресслужба лікарні. 

Сім'я родом із Пустомитів. Коли Анні-Марії був рік, у неї почалися проблеми зі шлунково-кишковим трактом: періодично з‘являлась блювота, яка супроводжувалась підвищенням рівня ацетону в крові. Дівчинка неодноразово лікувалась у гастроентеролога. Спочатку це трактувалося, як функціональні порушення шлунково-кишкового тракту на фоні вродженої ферментопатії, але при детальному загальну обстеженні було встановлено діагноз: первинний склерозуючий холангіт з порушенням евакуації жовчі з печінки на фоні вродженої аномалії жовчевих ходів.

Читайте також: Львівські лікарі вилікували 12-річну дівчинку з важким ускладненням отиту

«При склерозуючому холангіті стінка жовчевих ходів замінюється сполучною тканиною, а постійний застій жовчі веде до цирозу печінки, коли єдиним виходом є її трансплантація», – зауважив завідувач Клініки «Хірургія Плюс» Роман Стеник.

Коли Анні-Марії було 4 роки, лікарі шпиталю зробили дитині складну реконструктивну операцію на жовчевих ходах та наклали біліо-дигестивний анастомоз для покращення відтоку жовчі з печінки в тонку кишку. Операція пройшла успішно.

В даний час стан дівчинки задовільний. Анна-Марія знаходиться під постійним диспансерним наглядом хірургів «Охматдиту». При контрольному огляді через 3 роки після операції ознак склерозуючого холангіту та печінкової недостатності не виявили.

Нагадаємо, лікарі Львівської обласної дитячої клінічної лікарні «Охматдит» прооперували 9-річного Олексія із кісткою в нирці. У дитини діагностували тотальний гідронефроз лівої нирки. 

Юлія Кметик

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!