Львівські ЛОРи провели унікальну операцію 6-річному хлопчику із стенозом гортані

838 0
Після ДТП у хлопчика сформувався стеноз гортані, через що він не міг повноцінно дихати та мав затримку у фізичному розвитку.
Фото: ОХМАТДИТ

Фото: ОХМАТДИТ

ЛОРи Львівської обласної дитячої лікарні ОХМАТДИТ провели унікальну в Україні операцію на гортані шестирічному пацієнту, який півтора роки не міг повноцінно дихати та говорити.

Читайте також: Без розрізу. У Львові через проколи на нозі пацієнтам замінили аортальні клапани

У січні минулого року хлопчик потрапив у ДТП. Тривалий час він лежав у лікарні у важкому стані. За рахунок рубця, який стягував досередини голосові складки, у нього сформувався стеноз гортані, що нагадувало парез, тобто стан, при якому взагалі не працюють голосові зв’язки. Дитина не могла повноцінно дихати через недостатнє насичення киснем хлопчик мав затримку у фізичному розвитку.

Ані в Києві, ані на Закарпатті звідки родом хлопчик, допомогти не змогли. Унікальну в Україні операцію, яка дозволила дитині повноцінно дихати і говорити провели ЛОРи львівського ОХМАТДИТу спільно із провідним отоларингологом Європи, керівником клініки дитячої оториноларингології в Познані професором Ярославом Шидловським.

Читайте також: Як почувається 8-річний хлопчик, якому дерево у Львові проломило череп та щелепу

З фрагмента хряща ребра хлопчикові лікарі сформували спеціальну розпірку і через зовнішній доступ вклали її на місце рубця у гортані. Вона розвела голосові зв'язки на достатню ширину і в дитини відновилися всі функції.

За словами завідувача ЛОР-відділенням ОХМАТДИТу Федіра Юрочка, зараз хлопчик нормально дихає, може говорити і його уже виписали додому.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!