Львівські медики провели перший забір стовбурових клітин у дитини

3994 0
Ці клітини мають допомогти 4-річному Максимку, якого лікують від нейробластоми, швидше одужати.
фото: Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр

фото: Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр

Команда Клініки дитячої онкології та трансплантації кісткового мозку спільно з дитячим лікарем-онкологом Національного інституту раку Ксенією Болгаріною провела перший успішний забір стовбурових клітин у дитини. Ці клітини мають допомогти 4-річному Максимку, якого лікують від нейробластоми після високодозової хіміотерапії, швидше одужати. 

Упродовж 5 днів медики готували пацієнта до процедури, очікуючи максимальної кількості клітин у крові. Пізніше – процес забору з допомогою спеціального сепаратора Amicus, який, пропускаючи кров, відбирає з неї стовбурові клітини, та повертає її назад. Так, 5 годин, 6 циклів та 3 об'єми циркулюючої крові – і медики отримали достатню кількість аферезного матеріалу, який заморозили та помістили у спеціальне сховище з рідким азотом. Зібраний матеріал зберігатиметься у кріобанку Клініки, поки дитина буде готова до трансплантації.

Читайте також: Хто та де може претендувати на безкоштовну трансплантацію у Львові

«Наш маленький герой зовсім не боявся, був слухняним та мужнім, тому процедура пройшла дуже вдало. Зараз Максимко вдома, але незабаром має повернутись у Центр. У спеціальних стерильних боксах він проходитиме спеціалізоване лікування: високодозову хіміотерапію та трансплантацію кісткового мозку», – повідомляють у медичному закладі.

Додамо, що у клініці до такого ж забору медики готують ще кількох пацієнтів. Усе лікування, процес забору та зберігання клітин безкоштовні. 

Читайте також: У Львівській лікарні швидкої допомоги провели першу трансплантацію

Нагадаємо, «Клініку дитячої онкології та трансплантації кісткового мозку» у Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі відкрили у лютому 2022 року. Це перша та єдина на заході України Клініка, що проводитиме трансплантацію кісткового мозку у дітей. 

Центр включили до пілотного проєкту з трансплантації МОЗ, що передбачає фінансування трансплантації для пацієнтів за державні кошти. Команда спеціалістів забезпечує повний цикл онкологічного лікування та трансплантації кісткового мозку: від діагнозу до повного одужання. Усі спеціалісти пройшли відповідне навчання за кордоном у Європейських та Американських клініках. Медикаментозне забезпечення планується в межах державної програми закупівлі лікарських засобів та виробів медичного призначення за напрямом «дитяча онкологія та онкогематологія». Також клініка забезпечена всім необхідним обладнанням та відповідними палатами.

Фото: Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!