Львівські медики врятували 10-річного хлопця із мозковою комою та крововиливом у мозок

4553 0
За життя 10-річного киянина Лева медики боролися три місяці, два тижні з яких дитина була у мозковій комі.
Фото: Скарбниця надії

Фото: Скарбниця надії

У Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі, що у Львові, врятували 10-річного Лева, в якого був крововилив у мозок і мозкова кома. Про це Тvoemisto.tv повідомили у лікарні.

За словами лікаря-анестезіолога Іванни Андрейчук, 10-річного киянина до львівської лікарні привезли ще початку війни у критичному стані. Спочатку його лікували у київській лікарні ОХМАТДИТ, де кілька днів він перебував на апараті ШВЛ, але коли почались обстріли столиці, родина прийняла рішення евакуюватись у Львів. У дорозі родина провела 27 годин. Важкий переїзд без кисневої підтримки та медичного супроводу, на думку медиків львівської лікарні і спричинив крововилив у мозок та мозкову кому.

Читайте також: Уламок снаряду досі в голові. У Львові рятують дівчинку з Вугледара, що єдиною вижила після обстрілу

У Лева на момент поступлення був високий рівень цукру (30 при нормі до 6,6), низьким рівнем гемоглобіну, низькою сатурацією (60), гострою нирковою недостатністю і анурією (повною відсутністю сечі).

«Після додаткових обстежень виявили важку двобічну пневмонію, тромбоцитопенію, а після МРТ – ще й крововилив у паренхіму та шлуночки головного мозку. Це усе засвідчувало стан важкої поліорганної недостатності, можливою причиною якого був декомпенсований цукровий діабет», – каже лікарка.

У мозковій комі Лев пробув два тижні, потім ще два тижні провів у реанімаційному відділенні на апараті високопотокової оксигенотерапії. Загалом майже три місяці медики лікарні боролись за його здоров’я – проводили нирково-замісну терапію, корегували глікемію, надавали неврологічне лікування та реабілітацію.

Зі слів Іванни Андрейчук, лікарям вдалось стабілізувати глікемію і вилікувати ниркову недостатність – наш маленький пацієнт уже не потребує гемодіалізу. Після тривалої реабілітації та лікування у невролога підліток став на ноги і почав ходити з підтримкою, повністю відновилась функція рук.

Читайте також: Втратила руку, ногу та дитину під серцем. Львівські лікарі надали допомогу важкопораненій жінці з Донеччини

Мама Лева – Олена каже, що син майже відновився – він розмовляє і жартує, як і до хвороби. За її словами, тривалі проблеми із здоров’ям почались у сина після перенесеного ковіду – підвищився рівень цукру, з’явився ацидоз, відмовляли нирки.

Зараз 10-річний Лев поїхав на реабілітацію у спеціалізовану клініку за кордоном.

Нагадаємо, що напередодні з Харкова у дитячу лікарню Св. Миколая Першого медоб’єднання Львова госпіталізували 15-річну дівчину Кіру. Ще 15 квітня у Харкові вона у парку потрапила з двома друзями під обстріл фосфорними бомбами.

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!