
Фото: лікарні
У Львівській обласній дитячій лікарні «Охматдит» хірурги видалили семимісячному хлопчику із Львівщини деталь від конструктора Lego, яку він проковтнув. Іграшковий руль від машинки-конструктора застряг у стравоході. Зі стороннім предметом хлопчик проходив близько трьох тижнів.
Джерело: Львівська обласна дитяча клінічна лікарня «Охматдит»
Хлопчик Юрчик із багатодітної сім’ї, він четверта дитина у мами Юлі з Львівщини. Перед Новим роком старші діти складали конструктор Lego, і не помітили як малюк одну із деталей випадково проковтнув.
«Грудне молока Юрчик їв добре, проблеми почалися, коли ми давали йому прикорм. Він почав блювати, хоча раніше такого не було. У нього діагностували запалення правої легені, але ми не знаємо, чи то деталька спровокувала запалення, чи це вже все трапилося під час запалення», – розповіла лікарям мама Юля.
Читайте також: У Львові хірурги видалили однорічній дитині пухлину, вагою понад 2 кг
16 січня батьки звернулися до лікарні зі скаргами, що у дитини підозра на пневмонію. Юрчику зробили КТ, яке показало розширення простору стравоходу і звуження в одному місці, залишкові запальні зміни після пневмонії верхньої частки правої легені тощо. Проте лікарі не побачили, що у стравоході є сторонній об’єкт.
«Оскільки блювання дитини не припинялося, то лікарі-хірурги вирішили провести дитині фіброгастроскопію під час якої побачили, що у стравоході є певний сторонній предмет, який весь був у грануляційних зростах і формувався вже рубець, що свідчить про те, що предмет там знаходиться досить довго, близько 3-ох тижні», – йдеться в повідомленні.
Дитині провели оперативне втручання і ендоскопічно видалили сторонній предмет – деталь від конструктора.
___________________________________________________________________________________________________
Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.
Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми – про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.