Львівські університети змінюють розклад, щоб заощадити на опаленні

4017 0
Деякі львівські вищі навчальні заклади внесли зміни у навчальні плани заради економії коштів під час зимового опалювального сезону.
фото: lnu.mow.fm

фото: lnu.mow.fm

Необхідність сплачувати значні кошти за комунальні послуги спонукають деякі університети міста шукати шляхи для економії. Tvoemisto.tv дізналося, як львівські виші змінюють навчальні розклади, щоб заощадити на опаленні корпусів.

В Національному університеті «Львівська політехніка» влаштували три тижні самостійної роботи в рамках передбаченої програми навчання студентів. Студенти будуть навчатися в такому форматі до 3 березня, користуючись віртуальним навчальним середовищем університету та консультуючись з викладачами в режимі онлайн. Такий формат навчання був обраний в тому числі задля скорочення витрат на опалення. За інформацією Zaxid.net, в університеті планують таким чином заощадити 4-5 млн грн і витратити їх пізніше на закупівлю нового обладнання для навчання.

Читайте також: У мережі з’явився сайт з університетами, де беруть хабарі

Львівський націоналний університет ім. І. Франка подовжив студентам канікули на два тижні. Проте пропущені заняття стденти будуть відпрацьовувати за додатковим розкладом, що буде опублікований ближче до початку другого семестру 26 лютого.

У Львівському державному університеті фізичної культури початок теоретичних занять перенесено на 5 лютого. При цьому всі практичні заняття, що відбуваються поза стінами університету, продовжуються у звичайному режимі.

Інші виші міста навчальні плани через економію на опаленні не змінювали. Так, в Національному лісотехнічному університеті навчання розпочнеться 12 лютого, в Українському католицькому університеті триває останній тиждень канікул, після чого, 29 січня, тут розпочинається весняний семестр навчання.

Читайте також: Науковий проект Львівської політехніки отримав 1,7 млн євро від ЄС

В Українській академії друкарства канікули триватимуть до 16 лютого, а навчальний семестр розпочнеться за планом, 19 лютого. Частина студентів Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького вже розпочали свій весняний семестр. Без змін до навчального процесу працюють всі структури Львівського національного аграрного університету.

Як зазначили в коментарі Tvoemisto.tv у навчальній частині ЛНУ ім. Франка, українські виші є автономними від Міністерства освіти, тож мають право самостійно приймати рішення про перенесення навчання.

Микита Гладченко


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!