Львівський дисидент Богдан Горинь став лауреатом Шевченківської премії

2980 0
Перелік лауреатів ще має затвердити президент.
фото: Історична Правда

фото: Історична Правда

Львівський дисидент та журналіст Богдан Горинь став лауреатом Національної премії імені Тараса Шевченка у номінації «Публіцистика, журналістика». Про це на своїй сторінці у Facebook написав член комітету Ростислав Семків.

Крім нього, у цій номінації лауреаткою стала письменниця Оксана Забужко. Також Шевченківську премію мають отримати диригент Володимир Шейко (номінація «Музичне мистецтво»), художник-графік Василь Чебаник (номінація «Візуальне мистецтво»), режисер Роман Бондарчук (номінація «Кіномистецтво») та театральний режисер і актор Ростислав Держипільський (номінація «Театральне мистецтво»). Результати голосування має затвердити президент Петро Порошенко. Премію вручатимуть на початку березня.

Читайте також: Україна почала жити у ХХІ столітті, коли переміг Майдан. Віталій Портников про наше майбутнє

Богдан Горинь — політичний та громадський діяч, народний депутат України 1-го та 2-го скликань, журналіст, мистецтвознавець, політолог, колишній дисидент. Рідний брат дисидента Михайла Гориня та громадсько-політичного діяча Миколи Гориня. Народився в селі Кнісело Жидачівського району на Львівщині. Закінчив філологію Львівського державного університету ім. Івана Франка, працював вчителем у львівській школі №7 та старшим науковим працівником Львівської картинної галереї. 

У серпні 1965 року його арештували та засудили «за антирадянську пропаганду» на три роки концтаборів у селі Явас Мордовської АРСР к/т 11. Виступав у пресі як літературний критик і мистецтвознавець, організовував видання і поширення самвидаву. Був одним із засновників Української Гельсінської Спілки, у 1988-1990 роках очолював Львівську обласну організацію УГС. Нагороджений орденом «За заслуги» III та II ступенів.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!