Львівський ІТ-ринок у цифрах. Як заробляють та на що витрачають ІТ-фахівці. Візуалізація

5498 0
Станом на 2017 рік у Львові налічують 257 ІТ-компаній та більше 20-ти тисяч працівників.
Фото: dt.ua

Фото: dt.ua

Львівський ІТ Кластер, спільно з соціологічною агенцією «Фама», провів друге масштабне аналітичне дослідження ІТ-ринку Львова та з’ясував економічний вплив ІТ-індустрії на економіку міста. Загалом в опитуванні взяли участь 800 працівників ІТ та 20 експертів. Похибка вибірки –3,4%.

У результаті дослідження з’ясували, що кількість компаній, порівняно із 2015 роком зросла із 192 до 257, а кількість ІТ-фахівців – із 15 тис. до 17-20 тис.

Обороти галузі за 2016 рік у Львові становлять 518 млн доларів, що у порівнянні із минулим дослідженням, на 200 млн доларів більше. Загальний економічний ефект – 734 млн доларів. Загалом, один ІТ-спеціаліст створює 3,37 робочих місць в інших галузях у Львові, загальна кількість створених робочих місць за рік сягає 53 тис. Тобто, згідно з дослідженнями, ІТ-індустрія у Львові створює 13,8% усіх робочих місць у місті.

Читайте також: У яких галузях українці мають найвищі зарплати

 «ІТ-індустрія, по праву, вважається авангардом львівської економіки. Варто лише порахувати - станом на 2017 рік у місті налічується 247 ІТ компаній і працює майже 20 тисяч ІТ-спеціалістів. Кожен ІТ-спеціаліст, мешкаючи у Львові, створює ще 3,37 робочих місця», - коментує Андрій Павлів, СЕО компанії N-iX, голова Наглядової Ради Львівського ІТ Кластеру.

Середній дохід одного ІТ-спеціаліста у становить Львові 1740 доларів, а витрачають їх, найчастіше, на придбання нерухомості ­– майже 40 млн доларів та на земельні ділянки – 26,5 млн доларів. Ті, хто не купує власне житло,  а це приблизно 47,1% ІТ-спеціалістів, орендують помешкання, витрачаючи на оренду загалом 18,2 млн доларів на рік.

Читайте також: І ти, Бруте? Як і чому львів’яни переходять із різних професій в ІТ

16 млн доларів ІТ-спеціалісти витратили на купівлю нових автомобілів та 6,2 млн на автомобілі вторинного ринку. 3,5 млн доларів з зарплат ІТ-спеціалістів дісталися львівським таксистам, а 532 126 доларів – громадському транспорту (маршрутки, тролейбуси і трамваї).

Щодо дозвілля, то найчастіше працівники ІТ-компаній витрачають гроші на кіно – 2 102 750 млн доларів за рік, 29,9 млн доларів на відпустки закордоном та 10,3 млн на подорожі Україною. На харчування у ресторанах і кафе ІТ-фахівці за рік витратили приблизно 18,8 млн доларів.  

48,1% ІТ-спеціалістів займаються благодійністю. 92,5% з них перераховують кошти на благодійні акції, фонди. Загалом на благодійність витратили 2,7 млн доларів протягом.

Типовий львівський ІТ-спеціаліст – віком 28 років (медіана), таких 44,7% від загальної кількості. 30,9% від усіх ІТ-спеціалістів становлять жінки. Більшість працівників сфери ІТ одружені (45,7%), мають одну дитину (63,5%) та займають посаду Software Engineer (44,7%). Для порівняння у попередньому дослідженні жінок серед ІТ-фахівців було всього 23%, а 48% усіх опитаних мали профільну освіту у галузі комп’ютерних технологій. 

Нагадаємо, перше дослідження IT-ринку у Львові провели 2016 року, в якому проаналізували досягнення за 2015 рік. Експерти дослідили тенденції розвитку львіського ІТ-ринку, його вплив на загальну економіку та зайнятість львів’ян. Крім того, детально опитали працівників ІТ-компаній про їх захоплення, дозвілля, транспорт, самоосвіту та витрати.

Візуалізація Lviv IT Cluster

 

 

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!