Лижні курорти неподалік Львова: траси, витяги, особливості

35827 0
Новорічно-різдвяні свята вже добігають кінця, та лижний сезон у розпалі. Tvoemisto.tv зібрало інформацію про те, де на Львівщині можна покататись на лижах.
фото: ukrtravelling.com, leusercontent.com, edward-tour.com, ltclub.com.ua

фото: ukrtravelling.com, leusercontent.com, edward-tour.com, ltclub.com.ua

Славське

Відомий та популярний гірськолижний центр на Львівщині. Основні лижні траси прокладені на схилах гір Тростян, Погар, Кремінь, Менчіл, Варшава. На схилах гори Тростян (1235 м) облаштовані траси для професіоналів. Спускатися новачкам тут не рекомендують. Гора Погар (857 м) – невисока, розташована неподалік с. Славське. На схилах гори Кремінь (інша назва – Політех) прокладені найпростіші траси. Гора Менчіл знаходиться поблизу села Грабовець. На ній облаштовані прості траси, якими можуть спускатись непідготовлені лижники. Для підйому до початку трас на горі Варшава встановлено сучасний швидкісний витяг, проте гора віддалена від поселення.

Фото: ukrtravelling.com

Відстань зі Львова: 140 км.

Траси: гора Тростян – декілька трас довжиною до 2000 м різного рівня складності; гора Політех – 2 траси довжиною до 1000 м середнього та низького рівня складності; гора Погар – 3 траси довжиною до 1000 м середнього та високого рівня складності; гора Варшава – траса довжиною до 1200 м середнього рівня складності.

Витяги: Тростян – крісельний одномісний, 7 бугельних, бебіліфт; Політех – 2 бугельних; Погар – 2 бугельних; Варшава – бугельний.

Чим добратись:  потяги у напрямку Ужгорода (зупинка ст. Славське), електричка Львів–Мукачево; втобуси Львів–Славське, Ужгород, Стрий. Власним транспортом по трасі Київ–Чоп. Координати для GPS: 48° 50′ 0″ N, 23° 27′ 3″ E, 48.833333°, 23.450833°.

 

Плай

Гірськолижний курорт в Карпатах зручний для жителів Львова розташуванням.  На території гірськолижного комлексу облаштованы витяги, найдовший з яких протяжністю 1200 м, перепад висот сягає 260 м.  Прокладені гірськолижні траси як для досвідчених лижників, так і для початківців. 

Фото: leusercontent.com

Відстань зі Львова: 140 км.

Траси: 5 спускових трас: за складністю 3 червоні (середнього рівня), 2 сині ( легкі) та 1 чорна у верхній частині гори (складна). 

Витяги: 2 чотирикрісельні довжиною 1000 м; мультиліфт (бугельний) – 350 м; бебі-ліфт – 350 м.

Чим добратись: комплекс знаходиться за декількасот метрів від траси Київ–Чоп біля с. Плав’є. Проїзд залізницею: до станції Сколе або Воловець (потягами Львів–Лавочне, Львів–Мукачево, Львів–Чоп, Львів–Ужгород). Автобусом: по трасі Київ–Чоп до повороту на с. Плав’є. Автомобілем: через Сколе, поворот на Козьову (курорт Тисовець), Орява, далі поворот на с. Плав’є до комплексу «Плай». Координати GPS: 48°54'6"N, 23°17'43"E

 

Орявчик

Розташований курорт на території заповідника «Сколівські Бескиди» недалеко від траси Київ–Чоп. Включає в себе два гірськолижних центри – комплексу відпочинку «Звенів» та комплексу відпочинку «Орявчик». На схилах гір прокладені траси для початківців, середнього та складного рівня. Гірськолижний курорт в Карпатах Орявчик, витяги є на гірськолижному комплексі «Звенів» і готельному комплексі «Орявчик». Підходять любителям сноуборду.

Фото: ua.igotoworld.com

Відстань зі Львова: 136 км.

Траси: комплекс «Орявчик» має 2 траси середньої складності по 450 м кожна для початківців та дітей; комплекс «Звенів» має 4 траси довжиною від 400 до 1400 м для лижників та сноубордистів. Верхні 400 м траси більш складні, далі траса переходить у плавний спуск. Також тут є траса для сноутюбінгу (катання на надувних санках) довжиною 100 метрів.

Витяги: на лижному комплексі «Звенів»: бугельний  (960 м), бугельний (960 м), бугельний (350 м), витяг для сноутюбінгу (100); у готельному комплексі «Орявчик»: бугельний (400 м).

Чим добратись: залізницею до станції Сколе будь-яким потягом в напрямку Ужгорода, далі на таксі, маршрутним автобусом або за попередньою домовленністю з власниками готелів. Автомобілем треба їхати по трасі Київ–Чоп до с. Козьова, тоді на с. Орявчик за вказівником «Тисовець», «Звенів». Координати GPS: 48° 57′ 56″ N, 23° 16′ 56″ E 48.965556, 23.282222.

 

Тисовець

Туристично-спортивний комплекс у Львівській області, розташований на висоті 950-1100м над рівнем моря, у верхів'ї річки Тисовець (басейн Дністра) за 2 км від с. Орявчик.

Фото: ukrtravelling.com

Відстань зі Львова: 135 км.

Траси: до спусків «Північ» і «Захід» найпростіше добратися канатною дорогою («кріселка» розраховані на 1 особу), курсують вантажівки, доїзд автомобілем – складний. Траси тут середнього рівня складності. Вони не сполучені між собою — переїзд можливий лише у верхній частині гори. Спуск «Південь» веде до підсадки на канатну дорогу. Він ускладнений деревно-кущовими заростями та залишками металевих опор. Спуск «Балетник», який розташований праворуч при в'їзді на територію бази, розрахований на початківців і має вечірнє освітлення.

1 – спуск «Північ», 2 – спуск «Захід», 3 – спуск «Південь», 4 – спуск «Балетник»

Витяги: крісельний 1650 м, бугельний 100 м (спуск «Балетник»), бугельний 650 м (спуск «Захід»), бугельний 800 м (спуск «Північ»), підсадка на «кріселка» 400 м (спуск «Південь»). «Тисовець» також пропонує три лижні трампліни К115, К90, К55 і траси для бігових лиж (5, 10 і 15 км), де тренуються олімпійські збірні з лижних гонок та біатлону.

Чим добратись: до Тисовця найкраще добиратись власним авто, прямого залізничного сполучення немає. Проте можна залізницею дістатися станції Сколе будь-яким потягом в напрямку Ужгорода. А за тим – доїжджати автобусами чи на таксі.

 

Буковиця

У місті Борислав, Львівської області, відкрили новий гірськолижний курорт «Буковиця». Урочисте відкриття відбулося 5 січня й традиційно супроводжувалось літургією, а священики освятили схили та витяги курорту.

Фото: edward-tour.com

Відстань зі Львова: 98 км.

Траси: загальна протяжність спуску на «Буковиці», назва якого походить від однойменної гори, де розташований курорт, становить близько кілометра. Для початківців та дітей передбачений інший, більш пологий спуск.

Витяги: тут облаштовані два бугельні витяги.

Чим добратись: маршрутками зі Львова (Львів–Борислав або Львів–Східниця). Потягом можна дістатись курортного Трускавця і вже приміськими маршрутками до Борислава.

 

Волосянка

Невелике село Волосянка розташоване в Сколівському районі Львівської області за 8 км від відомого гірськолижного центру. До курорту Волосянка є зручний під’їзд, а на самому курорті – двокрісельний підйомник.

Фото: ltclub.com.ua

Відстань зі Львова: 145 км.

Траси: 11 трас різного рівня складності та довжини; загальна довжина трас – до 9000 м; перепад висот – до 552 м; траси – 5 синіх, 5 червоних та 1 чорна.

Витяги: 1 крісельний довжиною 2800 м; 3 бугельних довжиною 700 м, 750 м, 800 м; мультиліфт довжиною 250 м для початківців.

Чим добратись: залізницею до станції Сколе або Воловець, далі автобусом або таксі. Власним автомобілем: до Славського, далі до Волосянки. Координати GPS: 48.780726569520844, 23.427271842956543, 48°46'51" 23°25'38".

 

Сколе

Сколе — невеликий гірськолижний комплекс у місті Сколе Львівської області. Траса низького рівня складності для початківців.

Фото: mapio.net

Відстань зі Львова: 110 км.

Траси: траса низького рівня складності для початківців на горі Житня (800 м).

Витяги: 1 бугельний.

Чим добратись: потягом у напрямку Ужгорода, автобусом – по трасі Київ-Чоп у напрямку Ужгорода, авто – по трасі Київ–Чоп до Сколе. Координати GPS: 49° 2′ 1″ N, 23° 30′ 42″ E.

 

Розлуч

Біля села Розлуч на одній із баз відпочинку прокладена траса для початківців.  Серед розваг, доступних гостям бази, крім лиж, можна відзначити санки та ковзанку.

Фото: istok.zp.ua

Відстань зі Львова: 125 км.

Траси: траса для початківців, довжиною до 700 м, низького рівня складності.

Витяги: 1 бугельний (450 м).

Чим добратись: електричкою Львів – Сянки; автомобілем – від Львова через Самбір в напрямку Турки. Координати GPS: 49° 27′ 80″ N, 22° 58′ 48.70″ E

За матеріалами: zymaghory.com, lviv.travel, tysovets.ist.ua, karpaty.info.

Підготувала Наталія Середюк


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!