Майже сотня осіб поскаржились на неможливість здійснити безготівкову оплату в автобусах Львівщини

2024 0
Загалом за два дні надійшла 91 скарга.
Умовне фото

Умовне фото

23 січня компанія Smart Ticket Technology, яка є оператором автоматизованої системи обліку оплати проїзду в приміських та міжміських автобусних маршрутах Львівщини повідомила, що кожен пасажир, який зафіксує порушення у роботі е-квитка з боку водія на всіх приміських та міжміських автобусних маршрутах Львівської області, отримає грошову винагороду – 200 гривень.

У перший день ініціативи «громадський контроль» зареєстрували 56 скарги від пасажирів на неможливість оплатити безготівково. З них – двоє заявників надіслали фото/відеофіксацію цих порушень.

Наступного дня, 24 січня, на гарячу лінію надійшло 35 скарг від пасажирів на неможливість оплатити безготівково у приміських та міжміських автобусних маршрутах Львівської області. З них – два заявники підтвердили ці факти фото/, відеофіксацією. Інші – 20 не стосувалися обласного громадського транспорту. Загалом за два дні надійшла 91 скарга.

«Саме через систематичне порушення водіями автобусів на приміських та міжміських маршрутах Львівської області алгоритму роботи із валідаторами та створення штучних перешкод у роботі е-квитка, а також небажання чи неможливість приватних перевізників вплинути на своїх працівників, через що першочергово страждають пасажири, які не можуть отримати зручної, прозорої, сучасної, а головне економної послуги, ТОВ «Smart Ticket Technology» запровадив ініціативу «громадський контроль». Вона передбачає 200 грн кожному, хто зафіксує і передасть на гарячу лінію за номером 0 800 300 844 факт порушення з боку водіїв, що унеможливлює безготівкову оплату, або створює штучні перешкоди у роботі валідатора», повідомили у Smart Ticket Technology.

Читайте також: У деяких львівських автобусах не працюють валідатори. Контролери продовжують виписувати штрафи

Як правильно зафіксувати порушення: 

Якщо ви хочете оплатити безконтактно, а валідатор вимкнений, не працює належним чином, або у вас немає до нього доступу чи водій відмовляє вас і пропонує платити готівкою – сфотографуйте (або зніміть відео) цих порушень. При зверненні на гарячу лінію зазначте дату та час, номер маршруту, державний номер автобуса, а також коротко опишіть характер порушення. Додайте фото або ж відеофіксацію порушень, а ще вкажіть свої особисті дані (ПІБ і номер телефону), аби могли перерахувати вам винагороду. Наразі відомо, що це діятиме до отримання перших 100 підтверджених скарг від пасажирів.

Нагадаємо, в кінці листопада 2023 року на Львівщині запровадили безготівковий розрахунок у всіх приміських та міжміських автобусних маршрутах. Станом на січень 2024 року кількість мешканців, які розраховуються безготівково, суттєво зросла. 

Зазначимо, принцип роботи безготівокої оплати на Львівщині полягає за схемою «check-in – сheсk-out», що дозволяє пасажиру сплачувати лише за відстань, яку він фактично проїхав відповідно до тарифної сітки. 

При вході в автобус пасажиру достатньо прикласти банківську картку функцією NFS до валідатора «check-in». При виході пасажир знову прикладає картку до валідатора та фіксує завершення поїздки «сheсk-out».

Система бачить від якої зупинки і до якої він проїхав. Відповідно, так і обчислюється та знімається плату за проїзд. Якщо пасажир не зробив check-out в кінці поїздки, тоді система порахує вартість проїзду до кінцевої зупинки маршруту. Перевірити статус поїздки також можна в додатку «O-City». 

Антоніна Костик

____________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!