Медики повідомили про стан 16-річного юнака, якого уночі вкусив кажан

5757 0
Укус кажана є рідкісним випадком. Цьогоріч це вперше.
Photo by Ed Us on Unsplash

Photo by Ed Us on Unsplash

16-річному юнаку, якого укусив кажан, коли той спав у своїй квартирі, у лікарні провели хірургічну обробку рани та екстрене щеплення антирабічною вакциною проти сказу. Упродовж місяця хлопець повинен отримати п’ять таких щеплень від сказу. Про це у коментарі Тvoemisto.tv повідомили у Першому ТМО.

Як уточнила Tvoemisto.tv головна епідеміологиня Львівщини Наталія Тімко-Іванченко, укус кажана є рідкісним випадком. Цьогоріч це вперше. Раніше були випадки укусів білок, лисиць, коней. Усіх, кого кусали такі тварини та було ослинення, повинні отримати щеплення від сказу.

Читайте також: Львівські лікарі лікують 17-річного хлопця, в руках якого вибухнула пляшка

«Львівська область забезпечена вакцинами від сказу. Вони можуть бути різними, проте зараз є вакцина Індіраб індійського виробника. Для повноцінного захисту потрібно зробити 5 ін’єкцій з певними інтервалами – у 1 день, 3-й і далі за схемою. Інколи, коли є високий ризик інфікування, то, крім вакцини, можуть ввести ще й імуноглобулін антирабічний», – каже вона.

За її словами, у Львові та області є травмпункти, куди люди, яких укусила тварина, можуть звернутися цілодобово і отримати перше щеплення. Наступні – за місцем проживання. Якщо на якійсь території вакцини немає, то медики передають вакцини з однієї території на іншу, де вона потрібна.

Додамо, що вакцинація є безкоштовною, нею забезпечує держава.

Нагадаємо, що у Львові посеред ночі 16-річного хлопця укусив кажан, коли той спав у своїй квартирі. Юнака госпіталізували у лікарню та надали всю необхідну допомогу. Хлопець уві сні почув, що йому «щось лазить по шиї». Юнак намагався це забрати рукою й відчув укус за палець.

Ольга Шведа


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!