Мін’юст запустив кампанію проти цькування у школах

2557 0
У Мін’юсті інформуватимуть, як захиститися від цькування у школах та що робити, якщо ви стали свідком булінгу.
Фото: 4mama.ua

Фото: 4mama.ua

В Україні стартувала кампанія проти булінгу у школі #Стопбулінг. Про це йдеться на сайті Міністерства юстиції.

Зокрема, у межах кампанії, у Мін’юсті розробили інформаційні матеріали про види булінгу та як діяти у ситуації, якщо ви стали свідком булінгу. Крім цього, у них є інформація для батьків, чиї діти стали жертвами цькування або насильства.

«Найбільш розповсюдженим є психологічний і фізичний булінг. Проте, як наслідок поширення ролі комунікаційних технологій: телефонного зв'язку, Інтернету та соціальних мереж, з’являється новий вид цькування – кібер булінг. Це не просто пустощі або грубість, це особлива форма взаємин між дітьми, що за відсутності реагування може перерости в насильство», – повідомляють у міністерстві.

Читайте також: В Україні пропонують штрафувати за цькування в школах

У Мін’юсті нагадують про основні ознаки того, що дитина може піддаватися булінгу, серед яких:

  • у дитини немає друзів;
  • дитина боїться іти до школи;
  • має низьку самооцінку;
  • у дитини з’являються зіпсовані речі;
  • дитина сама наносить собі ушкодження;
  • сумна після спілкування у соціальних мережах та інше.

Додамо, що за даними дослідження UNICEF за 2017 рік, в Україні 67% дітей стикалися з булінгом (були жертвою або свідком), а 40% постраждалих від цькування взагалі ні з ким не ділилися проблемою і не зверталися за допомогою. 25% – говорили про це не з дорослими. З тих, хто мовчать – 40% соромляться про це говорити, а 22% вважають, що це нормальне явище.

Читайте також: В Україні з’явився реєстр злісних неплатників податків

Довідка

Булінг  – це агресивна і вкрай неприємна свідома поведінка однієї дитини або групи дітей стосовно іншої дитини, що супроводжується регулярним фізичним і психологічним тиском та є гострою проблемою сучасності.


ТЕГИ: Мін'юст

Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!