
Візуалізація, оприлюднена на сайті пресслужби ЛМР
На місці колишніх технічних ставків для розведення риби на вул. Замарстинівській, 172, біля ЖК Avalon Flex, забудовник відновить озеро. Відповідний детальний план територій затвердили депутати Львівської міської ради на пленарному засіданні 31 грудня, інформує «Твоє місто».
Згідно з ДПТ, йдеться про створення рекреаційної зони з басейном і закладом громадського харчування на місці висушених ставків.
Читайте також: Озеро у Львові, яке засипали будівельним сміттям, таки відновлять
В ГО «Зручне місто» нещодавно коментували цю ситуацію. За їх словами, «афера зі знищеним озером на вулиці Замарстинівській доходить кульмінації. Хочуть збудувати на його місці ресторан. Першу спробу громада відбила, але своїх планів загарбники комунальної землі не покинули».
«Забудовники (ну ті, що Авалон) найняли «експертів», які їм написали що наповнювати озеро джерельною водою вже не можна, хоча до моменту його засипання воно наповнювалось постійно, тому озера мовляв вже не вийде, хіба якийсь «басейн». На початку 24 року ті ж забудовники замовили новий Детальний план території, де на місці озера вже видніється ресторан. Для відволікання уваги намалювали калюжу на тому місці, де зараз заїзд до Авалон Флекс (який вони не захочуть віддавати) і якийсь старий будиночок, а також там впритул автомийка і заправка».
Водночас в пресслужбі ЛМР додають, що у 2023 році представники компанії Avalon, яка є орендарем землі, за рекомендацією міста замовили гідрогеологічні дослідження ділянки. Вони виявили порушення джерела живлення Голосківського струмка, через що природнє відновлення ставків є неможливим.
Тож орендарі, зазначають в ЛМР, мають намір зробити декоративний ставок орієнтовною площею плеса до 800 м.кв., звести поруч одноповерховий заклад громадського харчування з літнім майданчиком, а ще облаштувати довкола озера відпочинкові та ігрові майданчики.
«Ми маємо чіткий намір реалізації рекреаційного озера. Зокрема, тому що це частина нашого меморандуму, який уклали з мешканцями прилеглої території. Коли раніше тут були ставки для розведення риби, то зараз це буде якісна рекреаційна зона із однією водоймою, доступною для усіх мешканців. Проєкт справді буде унікальним і цінним як для самих мешканців, так і для громади», – сказав CEO девелоперської компанії Avalon Роман Давимука.
В ГО «Зручне місто» додали, що «весь цивілізований світ під бізнес виділяє цокольні приміщення новобудов, але Авалон вели переговори з Макдональдс, бо їх ресторани потребують макдрайву, саме для того і була потрібна Авалону ця ділянка».
Нагадаємо, що львівські активісти раніше закликали зберегти озеро на перехресті вулиць Замарстинівської – Варшавської, поруч із ТРЦ «Спартак». Вони стверджували, що на ділянці планують збудувати ще одну будівлю, що унеможливить збереження водойми.
У компанії Avalon у коментарі «Твоєму місту» 16 травня 2023 року також запевнили, що озеро на території комплексу збережуть. Ще у 2019 році на візуалізації ЖК йшлося про те, що південна частина фасадів будинків матиме оглядові тераси з видом на озеро.
Про те, чому важливо відновити озеро у тому місці, де воно було, що там планують будувати насправді та як місто може вплинути на забудовника, розповідає голова ГО «Зручне місто», місцевий активіст Юрій Тер-Арутюнян за посиланням.
Довідка
Саме озеро розташоване за адресою вул. Замарстинівська, 172. Витяги про земельну ділянку свідчать, що вона призначена для розміщення для експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості. Вид використання – для обслуговування комплексу «Жива риба». Вид обмеження – охоронна зона навколо інженерних комунікацій.
___________________________________________________________________________________________
Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.
Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми – про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.