Мобілізація жінок. Що пропонує оновлений законопроєкт

1202 0
Жінки на військовому обліку можуть бути призвані лише добровільно.
ФОТО: ВЕРХОВНА РАДА

ФОТО: ВЕРХОВНА РАДА

Кабінет міністрів 30 січня затвердив та вніс до Верховної Ради оновлений законопроєкт про мобілізацію. Розповідаємо, чи будуть мобілізувати жінок, якщо новий законопроєкт стане чинним. 

Згідно з новим законопроєктом, придатні жінки, які мають медичну чи фармацевтичну спеціальність, підлягають взяттю на військовий облік. Ті, що мають спеціальність або професію, споріднену з військово-обліковою — за бажанням.

Зазначимо, що жінки на військовому обліку можуть бути призвані або залучені для оборонних робіт у воєнний час лише добровільно.

Читайте також: Оновлений законопроєкт про мобілізацію внесли до Ради

Нагадаємо, урядовий законопроєкт про нові правила мобілізації та нововведення у службі зареєстрували в парламенті 25 грудня. Довкола нього відразу ж розгорнулися різні дискусії, після чого до парламенту внесли відразу чотири альтернативних проєкти. Головна ціль урядової ініціативи – спростити і зробити більш ефективною мобілізацію до війська в умовах, коли війна з росією затягується, а Україна потребує більше ресурсів. Згодом законопроєкт повернули на доопрацювання. 

Що передбачає нова версія закону про мобілізацію читайте за посиланням

Юлія Кметик

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!