МОЗ вводить бустерну дозу від Covid-19 для медиків і працівників інтернатів

1533 0
Отримати ревакцинальну дозу медики та співробітники будинків інтернатного типу можуть через 6 місяців після другого щеплення від Covid-19.
Фото: prozdorovia.in.ua

Фото: prozdorovia.in.ua

В Україні запроваджують ревакцинальну дозу вакцини від коронавірусу для медичних працівників та співробітників будинків інтернатного типу. Вони зможуть отримати її щонайменше через шість місяців з дати отримання другої дози. Про це повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров’я.

Таке рішення МОЗ ухвалило своїм наказом №2849. Під час розробки наказу враховували відповідні рекомендації ВООЗ та офіційну позицію Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики.  

Читайте також: Чи може вакцинація від коронавірусу спричинити тромбоз. Дослідження

Отримати ревакцинальну дозу медики та співробітники будинків інтернатного типу можуть через 6 місяців після другого щеплення від Covid-19. Для ревакцинальної дози використовуватимуть лише м-РНК-вакцини – Moderna або Comirnaty/Pfizer, незалежно від того, якою вакциною щеплена людина.

Генерація Covid-сертифіката після отримання бустерної дози буде доступна найближчим часом.  

Отримання додаткової дози для людей, в яких через важкі супутні хвороби міг не сформуватися належний імунний захист, залишається без змін. Вони можуть зробити третє щеплення через 28 днів після основного курсу щеплень без продовження терміну дії сертифіката. 

Читайте також: Після третьої дози вакцини новий Сovid-сертифікат не даватимуть

«Вказане рішення є актуальним, враховуючи тимчасові рекомендації ВООЗ від 10 серпня 2021 року. У них йдеться про те, що через брак вакцин у світі, ревакцинальну дозу слід застосовувати тільки для вразливих категорій населення або за появи даних про те, що з плином часу двох доз вакцини недостатньо для належного захисту», – додають у МОЗ.

Нагадаємо, що 14 грудня цього року міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко підписав наказ МОЗ №2770 від 13 грудня 2021 року про введення додаткової дози вакцини від коронавірусу. Відповідно до наказу, отримати додаткову дозу незалежно від того, якою вакциною щепилися раніше, рекомендують деяких категоріям людей. Детальніше тут


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!