Київ

На Київщині втілять експериментальний проєкт комплексної відбудови Бородянки та Мощуна

902 0
Відновлення населених пунктів відбуватиметься комплексно – проєктуватимуть не лише окремі споруди, а й будуватимуть наново школи, лікарні та ЦНАПи.
Веселка у Бородянці

Веселка у Бородянці

Кабінет міністрів визначив шість населених пунктів, де в рамках експериментального проєкту відбудова проходитиме комплексно та за новими принципами. Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні уряду.

Відновлення за принципом build back better (побудувати краще, ніж було) розпочнеться у Бородянці та Мощуні у Київській області, Тростянці Сумської області, Посад-Покровському у Херсонській області, Циркунах у Харківській області та Ягідному у Чернігівській області.

«Усі ці населені пункти зазнали страшних руйнувань. Тепер вони відновлюватимуться в комплексі. Це означає, що відбудовуватимуть не окремі будівлі та споруди, а все – із системним підходом, новим плануванням та повною трансформацією цих населених пунктів», – пояснив прем'єр.
 
 

Іншими словами, буде відновлено не лише зруйновані будинки мешканців цих населених пунктів, а й лікарні, школи, дитячі садки, ЦНАПи, об'єкти культури тощо.

Шмигаль наголосив, що реалізація експериментального проєкту не означає, що відновлення не торкнеться інших населених пунктів. Відбудова в рамках експериментального проєкту — це пошук найефективніших підходів, які забезпечать прозорість, ефективність, системність та швидкість будівництва.

Як ми писали раніше, у Бородянці запрацював тимчасовий ЦНАП.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!