На Львівщині археологи розкопали залишки житла готів III століття нашої ери

4267 1
На Львівщині в околицях міста Броди, в урочищі Заставки, археологи знайшли житлово-господарський комплекс вельбарської культури, ймовірність існування якого – середина, друга половина III століття нашої ери.
фото: IA ZIK

фото: IA ZIK

Як зазначив у коментарях керівник експедиції, доцент кафедри археології та спеціальних галузей історичної науки Львівського національного університету ім. Івана Франка Ярослав Онищук, комплекс складався з житлової будівлі-землянки з глиняною піччю та двох господарських ям, повідомляє ZIK.

 Фото ZIK.

Серед артефактів, які знайшли археологи в заповнених спорудах і в культурному шарі, були рештки бронзових і залізних фібул, бронзова сережка і велика кількість фрагментів ліпнини та кружального посуду.
Розкопки проводили студенти-історики ЛНУ ім. Івана Франка в рамках навчальної практики. Також частково допомагали їм у цьому члени Бродівської громадської організації «Край» під керівництвом декана Бродівського деканату УГКЦ отця Богдана Вихору.

Нагадаємо, минулого тижня поблизу Львова під час українсько-польської експедиції археологи виявили сенсаційну знахідку – поселення трипільців. Це змінює наявні досі уявлення про географію поширення цієї культури.
 


Читайте також:
20 Липня, 2016 15:07
Stanislav Оце крута знахідка!!
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!