На Львівщині планують запровадити платні пологи. Деталі

31421 1
Таким чином хочуть вивести з «тіні» пологи по домовленості.
ілюстративне фото: ВВС

ілюстративне фото: ВВС

У Львівській області планують запровадити платні пологи. Про це на зустрічі з журналістами повідомила директорка департаменту охорони здоров’я ЛОДА Ірина Микичак.

«Ми плануємо запровадити в наших пологових будинках платні пологи – коли ти приходиш народжувати не до лікаря, який чергує, а до того, з яким домовився. Це має бути оплачено. Умовно 60% йде як гонорар лікарю і 40% – лікарні. Це буде справедливо, адже лікар приїжджає у позаробочий час і надає допомогу, усе юридично правильно, і лікарня з того отримає позабюджетні кошти», – говорить вона.

Читайте також: Вальдемар Надіжко про приватний пологовий і справу Данкова

За її словами, зараз пологи по домовленості відбуваються скрізь, проте найголовніша їхня проблема – у відповідальності, яку у випадку надзвичайної ситуації несе не лікар, що приймав пологи, а черговий медперсонал.

«У нас зараз лікарі приїжджають на домовлені пологи, отримують ту чи іншу суму в кишеню. Але найбільша біда в тому, що відповідальним за пацієнта є черговий персонал, а не той лікар, який прийшов по домовленості. Треба виводити це з тіні, має бути офіційно зафіксовано, якщо лікар прийшов на зміну у свій неробочий час», – пояснює Ірина Микичак.

Вона говорить, що спочатку офіційну плату за пологи планують запровадити в перинатальному центрі, який, за останньою інформацією, має відкритися в березні. Далі – в обласній лікарні, а потім вже по районах області.

Читайте також: Важкі пологи. Чому Львівський перинатальний центр досі не працює

Вартість таких пологів поки що не обрахували, проте Ірина Микичак переконує, що це не буде захмарна ціна.

«Ми обрахуємо, скільки в середньому коштують пологи, зараз для цього є методика, яку затвердив Кабмін, і після того встановимо суму. Ніхто не буде ставити захмарну ціну. Кілька років тому ми рахували, що обласній лікарні одні пологи – з урахуванням медикаментів, комуналки, харчування – коштують приблизно 4 тисячі гривень», – каже директорка департаменту охорони здоров’я ЛОДА.

Нагадаємо, що пологове відділення Львівської обласної лікарні планують відкрити у квітні.

Анна Журба


Читайте також:
31 Січня, 2018 21:11
Ірина ви з Марсу впали. Які медикаменти?Яке харчування? Усе треба мати своє.Лікарня нічого не дає породіллі, а ще й гроші здирають на "потреби".Які 4 тисячі?
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!