Одне з найнебезпечніших ускладнень вагітності. У Львові лікарі врятували маму і немовля
Жінку госпіталізували з масивною кровотечею.
Лікарі врятували передчасно народжене немовля / Фото університетської лікарні
Лікарі врятували передчасно народжене немовля / Фото університетської лікарні

сьогодні о 9:36

У Клініці матері та дитини Університетської лікарні у Львові врятували життя 38-річної жінки та її передчасно народженої донечки після одного з найнебезпечніших ускладнень вагітності – передчасного відшарування плаценти.

Олена Аранська, переселенка з Костянтинівки Донецької області, на 32-му тижні вагітності була терміново госпіталізована з масивною матковою кровотечею. Ще вдома вона втратила близько 450 мл крові, а під час огляду в приймальному відділенні крововтрата збільшилася ще приблизно на 250 мл.

Після обстеження медики встановили діагноз – передчасне відшарування понад 50% плаценти.

“Пацієнтку одразу обстежили, провели консиліум і терміново доставили в операційну. Кожна хвилина була вирішальною”, – розповіла акушерка-гінекологиня Галина Семенина.

За словами лікарів, саме швидка діагностика, командна робота та екстрений кесарів розтин дали змогу врятувати життя матері й дитини.

Читайте також: Могла втратити ногу і навіть померти: у Львові врятували 24-річну пацієнтку з генетичною особливістю

Під час операції народилася дівчинка Мілана вагою 1800 грамів.

“Перед наркозом я просила лікарів лише про одне: “Будь ласка, врятуйте мою дитинку”. Безмежно вдячна, що вони врятували нас обох”, – згадує Олена.

Новонароджену перевели до відділення інтенсивної терапії. Через незрілість легень їй ввели екзогенний сурфактант, забезпечили дихальну підтримку та комплексне лікування.

“Уже протягом першого тижня нам вдалося стабілізувати стан дівчинки, після чого вона перебувала разом із мамою до виписки”, – зазначають лікарі.

На момент виписки Мілана важила 2615 грамів, самостійно дихала та добре набирала вагу.

Лікарям вдалося і врятувати життя матері й дитини, і зберегти жінці матку та репродуктивну функцію.

Наразі Олена та її донечка вже перебувають удома.

Нагадаємо, що в Центрі дитячої медицини лікарні "Охматдит" медики діагностували та успішно пролікували 5-місячну дівчинку з тяжким ураженням шлунка, спричиненим алергією на білок коров’ячого молока.

Підписуйтесь на наші соціальні мережі

Будьте в курсі останніх новин та ексклюзивного контенту. Слідкуйте за нами у соціальних мережах.

Читайте також

За підтримки:

Bosch Stiftung Logo

Розроблено:

Levprograming

За умови повного або часткового використання iнформацiї гіперпосилання на tvoemisto.tv є обов'язковим. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Думка редакцiї може не збiгатися з думкою авторiв.

© 2026 "Твоє місто"