Вчасно приїхати, щоб допомогти. Скільки на Львівщині стається серцевих нападів

1450 0
До профільних лікарень області госпіталізовують 97% пацієнтів.
Фото: Healthxchange.sg

Фото: Healthxchange.sg

За останній тиждень бригади Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф 70 разів виїжджали до пацієнтів з підозрою на інфаркт міокарда.

Читайте також: Розчистив сніг – потрапив у лікарню. У Львові медики врятували чоловіка з інфарктом

Як пояснили Тvoemisto.tv у Центрі, така ситуація простежується майже щотижня. Лише інколи, в окремі тижні, може наближатися до позначки у 100 пацієнтів.

Головне, як зазначають у Центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, вчасно надати пацієнту допомогу та відвезти у профільний медзаклад, де йому нададуть допомогу.

Зокрема, за статистикою, до профільних лікарень області щоразу госпіталізовують 97% пацієнтів.

Довідково

Серцевий напад, який триває понад 15-20 хвилин, може перерости у інфаркт міокарда.

Інфаркт міокарда – це пошкодження серцевого м’яза через гостре порушення кровопостачання. Частина м’яза, до якої припиняє надходити кров, через 20-40 хвилин починає відмирати. Тому, надзвичайно важливо надати пацієнту своєчасну та кваліфіковану медичну допомогу.

Людину з підозрою на гострий інфаркт міокарда бригада екстреної медичної допомоги має доставити у той медичний заклад, який уклав договір з НСЗУ на надання послуг з лікування інфаркту. Саме в такому медзакладі є можливість проведення необхідних лабораторних та інструментальних обстежень, лікувальних заходів, ангіографічного дослідження коронарних судин.

Ангіографія – надзвичайно точний діагностичний метод, за допомогою якого лікарі визначають, де саме в судинах порушений кровообіг, та за потреби проводять процедуру встановлення стенту. На сьогодні це є золотим стандартом дослідження серцевих артерій в усьому світі.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!