Фото ілюстративне/центр для птахів «Вільні крила»
У Національному парку «Сколівські Бескиди» на Львівщині, у Приполонинному лісництві облаштують місце для реабілітації птахів. Про це у коментарі Tvoemisto.tv повідомив директор Нацпарку Василь Приндак.
Ідея виникла після того, як двоє лебедів, які живуть у лісництві вже декілька років після лікування, так і залишилися тут.
Читайте також: Куди поїхати на вихідні зі Львова. До центру реабілітації диких птахів
«Це буде не реабілітаційний центр, а радше вольєр. Ми вже маємо такий для козулі. Дуже багато людей, коли знаходять покаліченого птаха, козулю чи іншу тварину, то звертаються до нас», – каже він.
У такому вольєрі птахів лікуватимуть, а потім випускатимуть на природу, адже Парк не зацікавлений у тому, щоб довго тримати їх у себе, щоб вони не звикали до людей. Однак не кожного птаха можна буде випустити, усе залежить від того, наскільки він поранений і чи зможе знову пристосуватися до природних умов.
Василь Приндак зазначає, що вольєр великим не буде, тому дорого не обійдеться, але Парк має підтримку Українського товариства охорони птахів, з яким є домовленість про допомогу у фінансуванні. Крім того, буде угода із ветеринарною клінікою, де спеціалісти зможуть підказати і допомогти з лікуванням тварин.
Читайте також: У Карпатських горах біля сіл на Львівщині зафіксували стадо благородних оленів. Фотофакт
Станом на сьогодні у «Сколівських Бескидах» таких птахів немає, але раніше траплялося, що потрібно було лікувати, а належних умов не було. У такому випадку реабілітацію тварини проходили як у домашніх умовах.
«Здебільшого, це були лелеки, одного разу трапився беркут, а також декілька сов. Їх знаходили люди, приносили нам і ми тут вже птахів виходили, а тоді знову випускали на природу», – каже він.
Зазначимо, що вольєр планують почати облаштовувати у травні цього року, а запустити вже у вересні.
Нагадаємо, що у селі Кожичі, що у 12 км від Львова, понад 18 років працює реабілітаційний центр для птахів «Вільні крила». Усі вони вільно розташовуються на території серед численних ставів та відпочинкових зон. Тут можна побачити червонокнижні види і відпустити на волю птаха після реабілітації. Більше тут.
Юлія Осим
Софія Шавранська