На Львівщині висадили енергетичну вербу, щоб мати біопаливо для котелень

1368 0
Площа посадки становить 1,5 гектара.
ФОТО УМОВНЕ

ФОТО УМОВНЕ

У Дрогобицькій громаді висадили першу партію саджанців енергетичної верби та тополі. Ці культури використовуватимуть як біопаливо для котелень, що дозволить здешевити вартість виробництва гігакалорії тепла, у порівнянні з природним газом. Про це повідомила Дрогобицька міська рада. 

Висадили першу партію саджанців, у кількості майже 20 тисяч штук. Верба та тополя ростиме на землях фермерського господарства «Тарком» в межах села Лішня. Площа посадки становить 1,5 гектара.

Як стверджують на підприємстві – енергетична верба є невибагливим видом деревини, який легко розмножується та не потребує особливого догляду. Відтак для її вирощування підходять земельні ділянки, які є непридатними для посадки сільськогосподарських культур. Термін вирощування культури – 3 роки.

Разом з нею посадили енергетичну тополю, щоб проаналізувати, яка культура є більш придатною для вирощування на біопаливо.

Надалі кількість саджанців планують збільшувати, з метою досягнення максимальної енергетичної незалежності в громаді.

Вирощування такого виду деревини принесе низку переваг громаді. Зокрема допоможе привести до ладу земельні площі, які є непридатними до вирощування агрокультур, зменшити надлишкове обводнення земель сільськогосподарського призначення та підвищити насиченість повітря киснем.

А перехід на відновлювальне біопаливо дозволить скоротити споживання природного газу у Дрогобицькій громаді. Налагодження власного виробництва тріски з енергетичних культур дозволить в подальшому зменшити тариф на теплопостачання для абонентів КП «Дрогобичтеплоенерго» та покращити якість надання послуги споживачам.

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!