
На території майбутньої північної об’їзної дороги Львова археологи знайшли меч-гладіус. Про це Tvoemisto.tv повідомив співробітник Рятівної археологічної служби Олександр Сілаєв.
Читайте також: На площі Коліївщини у Львові археологи знайшли фундамент давньої криниці
Головною особливістю меча, який знайшли в с.Малі Підліски Львівської області є те, що це меч гладіус. Він був досить поширений у період Римської імперії, але в цьому випадку він належав не римському воїну, а германцю, розповідає Олександр Сілаєв.
«Головне те, що він був деформований і три рази зігнутий ковалем спеціально. Це робили під час поховання германцями саме в Пшеворській культурі, яка була поширена на території Польщі та України», – каже Олександр Сілаєв.
Археолог стверджує, що за часів Пшеворської культури був тип поховань, коли разом з воїном ховали зброю, але спочатку деформували її.
«Важко сказати, для чого це робилося. Це могло бути пов’язано з духом воїна, аби він не нашкодив живим. Однак, це лише здогадка», – говорить Олександр Сілаєв.
Читайте також: П’ять громадських просторів у Львові, які ви незабаром не впізнаєте. Візуалізація
Археолог каже, що меч мав би бути ширшим, але від іржі скрутилося лезо. Меч сотні років був у землі і на її поверхні, але все одно досить добре зберігся.
Рятівна археологічна служба передала меч для зберігання у Винниківський краєзнавчий музей.
«Ми всі свої знахідки передаємо у Винниківський краєзнавчий музей. Там вже є непогана колекція знахідок, що присвячені Пшеворській культурі», – каже Олександр Сілаєв.
Раніше Олександр також проводив розкопки на похованнях Пшеворської культури біля Нового Яричева Львівської області. Вони з групою археологів знайшли два мечі такого типу, але вони не дуже добре збереглися, бо розпалися на 4 частини.
Читайте також: У центрі Львова археологи знайшли рештки криниці ХІХ століття
На території Західної України є понад десяток таких знахідок, багато з них у Винниківському краєзнавчому музеї (прикраси, інші види зброї, бронзові казани).
Археологи сподіваються, що продовжать розкопки у місці, де знайшли меч гладіус, адже він може бути ознакою того, що в тому місці є могильник Пшеворської культури.
Софія Шавранська