На Львівщині зросла кількість хворих на вірусний менінгіт

23302 0
Вірусний менінгіт може призводити до таких ускладнень як судоми, погіршення слуху, погіршення координації рухів, проблеми з пам'яттю.
ФОТО: TODAYSPARENT.COM

ФОТО: TODAYSPARENT.COM

Упродовж останніх двох тижнів у Львівській обласній клінічній інфекційній лікарні фіксують зростання кількості пацієнтів, у яких діагностували вірусний (серозний) менінгіт. На лікуванні в медустанові перебувають 11 хворих, з них семеро — діти. Про це повідомляє Суспільне.

«Збільшення захворюваності спостерігаємо як серед дорослих, так і серед дітей. Віковий ценз дитячого населення – від кількох місяців до 12-13 років. З них — 5-7% це малюки до року. Дорослі — віком від 40 до 50 років, а впродовж останнього тижня маємо двох хворих – 30 і 35 років», – повідомив директор лікарні Сергій Федоренко.

Читайте також: В Україні на 30% зріс рівень захворюваності на грип та коронавірус серед дітей

Ріст захворювання, за словами лікаря, пов’язаний з тим, що весною знижується імунітет і людина стає більш сприятливою до дії вірусів.

«Починається хвороба із катаральних явищ: нежитю, легкого покашлювання, підвищення температури, а згодом в процес "втягуються" мозкові оболонки і виникають вірусні менінгіт», – пояснив медик.

Серозний менінгіт, як каже лікар, є досить небезпечний, однак в цілому протікає легше, ніж бактеріальний. Як правило, якщо імунна система організму функціонує нормально, хворі на цей тип менінгіту не обов’язково потребують особливого лікування та швидко одужують.

«Якщо немає супутніх хвороб, таких як цукровий діабет, бронхіальна астма, чи хвороби в анамнезі крові, то перебіг вірусних менінгітів є доброякісним, при наявності ж таких захворювань, недуга лікується важче та вимагає динамічного спостереження в лікаря невролога», – зазначає Сергій Федоренко.

Вірусний менінгіт може призводити до таких ускладнень як судоми, погіршення слуху, погіршення координації рухів, проблеми з пам'яттю.

Для довідки

Лікування менінгіту проводиться тільки в стаціонарних умовах.

Лікування менінгіту починають зі зниження температури. Подальша тактика лікування залежить від виду менінгіту. При бактеріальному використовують антибактеріальну, а при вірусному – противірусну терапію. При необхідності використовують протисудомні препарати, лікарські засоби для зниження внутрішньочерепного тиску, препарати, які спрямовані на зменшення інтоксикації, а також ін. засоби за рекомендаціями лікаря, які обґрунтовуються станом пацієнта.

При вторинному менінгіті, як першочергову міру, проводять лікування захворювання, яке стало першопричиною, спровокувало розвиток запалення.

Також, у лікарські рекомендації при менінгіті входить: постільний режим, інфузійна терапія, симптоматичне, ентеральне або парентеральне харчування, реабілітаційні вправи.

____________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!