На Львівщину доставили інноваційні ліки від Covid-19

1673 0
Дія їх полягає у запобіганні прикріплення вірусу до мембрани клітини, що унеможливлює потрапляння інфекції в клітини людини.
Фото: ЛОДА

Фото: ЛОДА

Сьогодні, 4 жовтня, на Львівщину доставили гуманітарну допомогу з препаратами проти Covid-19. Йдеться про 1170 флаконів Бамланівімабу (Bamlanivimab) та 2340 флаконів Етесевімабу (Etesevimab). Про це повідомили у Львівській обласній державній адміністрації.

Читайте також: Кого лікуватимуть інноваційними ліками від Covid-19 на Львівщині

В основі цих препаратів людські моноклональні антитіла, спрямовані проти білків шиповидних відростків оболонки вірусу SARS-CoV-2. Дія їх полягає у запобіганні прикріплення вірусу до мембрани клітини, що унеможливлює потрапляння інфекції в клітини людини, зазначають в ЛОДА.

Моноклональні антитіла можуть призначатися пацієнтам з ковідом з легким або середнім ступенем захворювання, але з високим ризиком прогресування до тяжкого захворювання (люди старшого віку, вагітні, з цукровим діабетом, хронічним захворюванням нирок, серцево-судинними захворюваннями тощо).

Ліки вироблені у США, в Україну передали за сприяння Посольства України в США як гуманітарний вантаж. За даними МОЗу, в Україну ліки прибули 21 вересня. Зокрема, доставили 20 тис. флаконів Бамланівімабу та 40 тис. флаконів Етесевімабу. Загальна вартість гуманітарного вантажу у вигляді 60 тисяч флаконів лікарських препаратів сягає 20 мільйонів доларів.

Як уточнив Тvoemisto.tv радник міського голови Львова з медичних питань Тарас Жиравецький, препарати зі США не впливають на поширення вірусу. Вони мають виражений протизапальний ефект – тобто зменшують запалення в організмі, відтак, хворому легше перенести коронавірусну інфекцію.

«Сімейні лікарі у США мали використовувати ці препарати вдома для хворих з коронавірусом, щоб вони не потрапили в стаціонари. Особливо якщо ці хворі є в групі ризику, мають супутні захворювання», – каже Тарас Жиравецький.

Довідково

Бамланівімаб/етезевімаб – комбінований експериментальний лікарський препарат, який за своїм складом є комбінацією двох моноклональних антитіл бамланівімабу та етезевімабу, та застосувується внутрішньовенно для лікування коронавірусної хвороби. Обидва моноклональні антитіла спрямовані проти білків шиповидних відростків оболонки вірусу SARS-CoV-2.

Препарати блокують прикріплення вірусу до мембрани клітини, що унеможливлює його потрапляння в клітини людини, нейтралізує його та сприяє запобіганню розвитку та лікуванню коронавірусу.

У США ліки дозволили застосовувати під час лікування дорослих та дітей віком від 12 років із масою тіла не менше 40 кілограмів з легким або середньо-тяжким перебігом Covid-19, в яких є фактори ризику тяжкого перебігу захворювання та/або госпіталізації.

Нагадаємо, 98% госпіталізованих із Covid-19 в Україні – невакциновані. У Львові та області ця цифра є не лише такою ж, а навіть більшою. За останні 3-4 місяці з числа тих, кого госпіталізували у лікарні із коронавірусною інфекцією, лише 1% мають щеплення. При тому перебіг захворювання у них неважкий та без ускладнень. Жоден із вакцинованих на Львівщині не помер.Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!