На вулиці Вітовського хочуть відновити став і змістити дорогу. Оновлений проект

14358 4
У Львові оприлюднили оновлений проект реконструкції вулиці Вітовського.
фото: www.lvivcenter.org

фото: www.lvivcenter.org

Оновлений проект передбачає зміщення дороги біля входу в парк Культури і формування місця для відновлення Пелчинського ставку на місці фонтану. Проект також передбачає прокладання велодоріжок і формування транспортної розв’язки на перехресті вулиць Коперника, Героїв Майдану, Сахарова та Нечуя-Левицького. 

Читайте також: Став замість бруківки. Як у Львові відновлюють міські водойми

Візуалізацію проекту отримали та оприлюднили активісти ДемАльянсу. «Однак, у проекті все ще пропонується маневрування трамвая між різними смугами руху. Така «блукаюча колія» значно сповільнить рух трамваю і буде створювати аварійні ситуації. Також в проекті не передбачено місця для паркування приватних авто. Тож у випадку реалізації проекту паркування буде стихійним і неорганізованим», – пишуть активісти на сторінці Львівського ДемАльянсу. Варто зазначити, що проект ще не пройшов експертизу і в ньому ще можливі зміни.

Нагадаємо, Пелчинський став – водойма, яку засипали на початку XX століття, може знову з’явитися перед входом до Парку культури, що на вулиці Вітовського у Львові. Таку ідею висунув головний архітектор Львова Юліан Чаплінський.

За його словами, якщо став вдасться відновити, він сполучить між собою Цитадель та Парк культури. Так у Львові може з’явитися єдиний парковий комплекс із водоймою. Над проектом львівські фахівці працюватимуть разом із голландськими.

Паркове кільце, яке об'єднають за допомогою озера
Зображення: zaxid.net

На думку Юліана Чаплінського, за прикладом Пелчинського ставу, можна відновити й інші. Головне – правильно поводитися з дощовою водою.

Читайте також: Мандрівка львівськими озерами

«Це європейська культура, яка мусить прийти, – зауважив головний архітектор. –  А законодавство України так і говорить: дощову воду треба скидати у найближчу водойму. А якщо її нема, ми можемо створювати штучно, за геометрією ландшафту. Можна брати приклад з Амстердама – міста, яке стоїть на воді».

Опублікувала Юлія Сабадишина


Читайте також:
26 Квітня, 2019 17:06
Максим Є вибір: або ставок і далі пробки (все як було до того) або автостоянка на 4-5 підземних поверхів, а зверху красивий фонтан і паркова зона і нарешті вільний проїзд в бік центру усіх трамваїв. Люди залишають машини і пересідають на трамвай (заплатив за стоянку - отримав знижку на проїзд в транспорті).
В'їзд на авто у центр - платний, для місцевих жителів вільний.
4 Березня, 2017 00:57
Іван Зразу помітно що разом з голландськими "фахівцями" працюють. Новий ставок у Львові це найглобальніша проблема /іронія/
28 Лютого, 2017 14:22
Євгеній Кравс В Європі залишилося лише Дві історичні кільцеві міські траси, що не змінилися протяглм понад 8594 років. В Монако та у Львові ("Львівський трикутник").Тільки невіглас може запроронувати знищити одну з них.
25 Лютого, 2017 21:20
Олександр СТАВ НЕ ПЕРША НЕОБХІДНІСТЬ ЛЬВОВА.З ДЕСЯТКАМИ ВУЛИЦЬ НЕ МОЖЕМО ДАТИ РАДУ.ВІТОВСЬКОГО НЕОБХІДНО РЕМОНТУВАТИ АЛЕ БЕЗ АМБІЦІЙ ПАНА ЧАПЛИНСЬКОГО.
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!