Навчальний рік учні Львова завершать без «лінійок» у червні

18646 0
Більшість шкіл навчання завершать у перших числах червня, лише одна школа вчитиметься до 30 червня.
Фото: pravda.com.ua

Фото: pravda.com.ua

Цього року навчання у школах Львова завершиться по-різному. Одні школи на літні канікули підуть 28 травня, деякі – 4 червня. Проте, є й такі школи, де навчання для учнів триватиме до середини місяця – 10 та 14 червня. Про це у коментарі Tvoemisto.tv повідомила керівниця управління освіти ЛМР Зоряна Довганик.

Коли завершувати навчальний рік кожен освітній навчальний заклад визначає самостійно, адже наділений автономією.

«Структуру, тривалість навчального року, тижня, дня, розкладу уроку і навіть початок уроків визначає педагогічна рада кожного закладу освіти. Відтак, вона несе відповідальність за обсяг навчального навантаження, згідно з навчальним планом. Оскільки кожен заклад освіти має академічну автономію, вони також визначають, коли йти на канікули», – каже вона.

Читайте також: Деякі львівські школи навчатимуться до липня 2021 року

За її словами, оскільки цей рік був «карантинний», тривалий час школярі перебували на віддаленому навчанні та по-різному мали канікули.

«Навчальний процес повинен тривати 175 робочих днів. Але, наприклад, у січні 17 закладів освіти не мали зимових канікул, а навчались дистанційно, інші – були на канікулах. Через те, завершення навчального року буде відбуватись трохи пізніше, ніж зазвичай – у когось 28 травня, в інших – 4, 10 чи 14 червня. Усе залежить від того, скільки днів кожній школі потрібно відпрацювати матеріал. Однозначно, що освітній процес у школах Львова має закінчиться не пізніше, ніж 1 липня», – каже освітянка.

Більшість шкіл все ж навчання завершить у перших числах червня. Лише одна школа «Будокан» вчитиметься до 30 червня.

Як наголосила головна освітянка, відтепер одного єдиного традиційного дня початку канікул не буде.

«Зараз від батьків надходить дуже багато звернень, в яких вони питають і навіть обурюються, чому діти навчання завершують не в травні, а у червні, мовляв, це забирає у дітей канікули. Це не так. Кожна школа організовує освітній процес по-своєму: зробили довші канікули всередині навчального року, зате довше вчитимуться вкінці. І карантин тут ні до чого», – додала співрозмовниця.

Що стосується першокласників, то вони навчатимуться до 28 травня, проте далі можливе відпрацювання уроків. Здебільшого, це буде у вигляді екскурсій, цікавих виїздів, майстер-класів.

Традиційних «лінійок» у школах не буде.

Читайте також: Коли у Львові цього року пролунає останній дзвоник для школярів

До слова, у Харківській, Хмельницькій, Тернопільській, Черкаській, Полтавській, Сумській областях навчальний рік школярів завершиться у червні. У Черкасах школярі вчитимуться до 8 червня. У Сумах до 11 червня. Хмельницький також продовжить навчання до 11 червня. У Тернополі навчальний процес планують завершити 8 червня. У Полтаві школярі вчитимуться до 9 червня. У Чернівцях останній дзвоник пролунає 29 травня. У Запорізькій області останній навчальний день буде 28 травня. У Києві заявили, що подовжувати навчальний процес на літо не будуть.

Нагадаємо, у школах Львівської області навчальний рік також завершиться по-різному. В одних учнів це буде звично наприкінці травня, проте в інших – у червні. Усе залежить від того, скільки канікул вони використовували упродовж року.

Ольга Шведа


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!