
Вже декілька днів неподалік сіл Сидинівка та Смільне у Бродівському районі на Львівщині люди спостерігають самку зубра з ознаками порушення зору. Для її порятунку сконцентрували зусилля усі природоохоронні структури області, які вже визначили господарство, готове взяти її на утримання. Тепер же чекають відповідний дозвіл від Міністерства екології та визначають спосіб перевезення тварини. Про це Tvoemisto.tv повідомили в обласній Держекоінспекції.
Читайте також: У «Сколівських Бескидах» народились двоє зубренят. Фото
«На нараді у департаменті екології вирішили вжити всіх заходів, щоби вона була у безпеці. Організуємо підгодівлю і будемо вирішувати питання, щоби якнайшвидше перемістити її у вольєр, де вона може безпечно доживати віку. Ми розуміємо, що вона не може залишатися у лісі, бо не виживе там. У неї серйозна вада зору – ще вдень вона трохи бачить, а з настанням сутінків не бачить нічого і просто ходить по колу», – розповідають екологи.
Попередньо її погодились взяти до себе господарство «Білаки», де вже є декілька тварин й вони мають відповідний вольєр. Господарі готові надати транспорт для перевезення, взяти її до себе, підгодовувати й утримувати.
«Щодо термінів її порятунку, то про це важко казати. Але, як мені відомо, попередньо домовились із Міністерством екології про те, що вони нададуть дозвіл на переміщення тварини, а усі необхідні документи будуть виготовляти потім», – повідомили у Держекоінспекції.
А поки готуються документи, фахівці розробляють технологію її перевезення. Йдеться про те, щоби або заманити тварину у живу пастку, або приспати за допомогою транквілізаторів.
«Але тут ми маємо іншу проблему – в області немає засобів для дистанційного знерухомлення тварин. Тобто немає спеціальної рушниці для того, щоби вистрілити шприцом. Але постараємось знайти потрібну зброю в сусідніх областях. Зараз ми обмежені часом поки не зазеленіє ліс, адже тоді її буде значно важче виявити», – розповів фахівець-еколог.
Читайте також: Прогулятися Підгорецьким замком можна онлайн
Поки що зубриху підгодовують, завдяки чому вона і надалі перебуває недалеко від місця, де її й побачили. Але і тут є небезпека, бо дорослі самці зубри можуть прийти і з’їсти весь корм. Загалом на цій території є ще 79 особин зубрів: основне стадо з 64 особин, а решта– самостійні дорослі самці.
Нагадаємо, 7 лютого самка зубра зайшла в межі сіл Сидинівка та Смільне Бродівського району, де її виявили люди. Нею заопікувались фахівці Держекоінспекції та лісництва. Вони ж і виявили у тварини проблеми з зором та вирішили підшукати їй господарство з великим вольєром.
Богдан Білан