Оголосили номінантів на премію «Оскар-2021». Перелік

953 0
93-тя церемонія, під час якої назвуть переможців, відбудеться 25 квітня в американському Лос-Анджелесі.
Фото: National Public Rafio

Фото: National Public Rafio

Сьогодні оголосили номінантів на премію «Оскар-2021» від Американської академії кінематографічних мистецтв і наук. 93-тя церемонія, під час якої назвуть переможців, відбудеться 25 квітня в американському Лос-Анджелесі у театрі Dolby, де вона проходить щороку.

Цього року змінили регламент премії. У відборі братимуть участь фільми, які не виходили у прокат, утім їх показ у кінотеатрах має бути запланований.

Найкращих обиратимуть у 23 номінаціях

Найкращий фільм

  • «Батько» (The Father»),
  • «Юда і Чорний Месія» (Judas and the Black Messiah),
  • «Манк» (Mank),
  • «Мінар» (Minari),
  • «Земля кочівників» (Nomadland),
  • «Перспективна дівчина» (Promising Young Woman),
  • «Звук металу» (Sound of Metal),
  • «Суд над чиказькою сімкою» (The Trial of the Chicago 7).

Найкращий актор

  • Різ Ахмед, «Звук металу» (Sound of Metal),
  • Чедвік Боузман, «Чорне дно Ма Рейні» (Ma Rainey's Black Bottom),
  • Ентоні Гопкінс, «Батько» (The Father»),
  • Гері Олдмен, «Манк» (Mank),
  • Стівен Юн, «Мінар» (Minari).

Найкраща акторка

  • Віола Девіс, «Чорне дно Ма Рейні» (Ma Rainey's Black Bottom),
  • Андра Дей, «Сполучені Штати проти Біллі Голідей» (The United States Vs. Billie Holiday),
  • Кері Маллінган, «Перспективна дівчина» (Promising Young Woman),
  • Ванесса Кірбі, «Фрагменти жінки» (Pieces of a Woman),
  • Френсіс МакДорманд, «Земля кочівників» (Nomadland).

Найкращий актор другого плану

  • Саша Барон Коен, «Суд над чиказькою сімкою» (The Trial of the Chicago 7),
  • Даніель Калуя, «Юда і Чорний Месія» (Judas and the Black Messiah),
  • Леслі Одом-молодший, «Одна ніч в Маямі» (One Night in Miami),
  • Пол Рачі, «Звук металу» (Sound of Metal),
  • Лейкіт Стенфілд, «Юда і Чорний Месія» (Judas and the Black Messiah).

Найкраща акторка другого плану

  • Марія Бакалова, «Борат 2» (Borat Subsequent Moviefilm),
  • Гленн Клоуз, «Сільська елегія» (Hillbilly Elegy),
  • Олівія Колман, «Батько» (The Father»),
  • Аманда Сайфред, «Манк» (Mank),
  • Юн Ю Чжун, «Мінар» (Minari).

Найкращий режисер

  • Томас Вінтерберг, «Ще по одній» (Another Round),
  • Девід Фінчер, «Манк» (Mank)
  • Лі Ісаак Чун, «Мінар» (Minari),
  • Хлої Чжао, «Земля кочівників» (Nomadland),
  • Еміральд Феннел, «Перспективна дівчина» (Promising Young Woman).

Найкращий адаптований сценарій

  • «Борат 2» (Borat Subsequent Moviefilm),
  • «Батько» (The Father»),
  • «Земля кочівників» (Nomadland),
  • «Одна ніч в Маямі» (One Night in Miami),
  • «Білий тигр» (The White Tiger).

Найкращий оригінальний сценарій

  • «Юда і Чорний месія» (Judas and the Black Messiah),
  • «Мінарі» (Minari),
  • «Перспективна дівчина» (Promising Young Woman),
  • «Звук металу» (Sound of Metal),
  • «Суд над чиказькою сімкою» (The Trial of the Chicago 7).

Найкращий костюм

  • «Емма» (Emma),
  • «Манк» (Mank),
  • «Мулан» (Mulan),
  • «Піноккіо» (Pinocchio),
  • «Чорне дно Ма Рейні» (Ma Rainey's Black Bottom).

Найкраща музика до фільму

  • «П'ятеро однієї крові» (Da 5 Bloods),
  • «Манк» (Mank),
  • «Мінарі» (Minari),
  • «Новини з усього світу» (News of the World),
  • «Душа» (Soul).

Найкращий повнометражний документальний фільм

  • «Колектив» (Collective),
  • «Кріп-кемп» (Crip Camp),
  • «Агент кротів» (The Mole Agent),
  • «Мій учитель-восьминіг» (My Octopus Teacher),
  • «Час» (Time).

Найкращий короткометражний документальний фільм

  • «Коллетт» (Colette),
  • «Концерт – це розмова» (A Concerto Is a Conversation),
  • «Не розділяти» (Do Not Split),
  • «Голодна палата» (Hunger Ward),
  • «Пісня про кохання для Латаші» (A Love Song for Latasha).

Найкращий анімаційний фільм

  • «Уперед» (Onward),
  • «Душа» (Soul),
  • «Над Місяцем» (Over the Moon),
  • «Вовча варта» (Wolfwalkers),
  • «Баранчик Шон: Фермагеддон» (Shaun the Sheep Movie: Farmageddon).

Найкращий міжнародний фільм

  • «Ще по одній» (Another Round), Данія,
  • «Краща пора» (Better Days), Гонконг,
  • «Колектив» (Collective), Румунія,
  • «Людина, яка продала свою шкіру» (The Man Who Sold His Skin), Туніс,
  • «Куди ти йдеш, Аїдо?» (Quo Vadis, Aida?), Боснія і Герцоговина.

Найкращий анімаційний короткометражний фільм

  • «Нора» (Burrow),
  • «Геній місця» (Genius Loci),
  • «Якщо щось трапиться, я люблю тебе» (If Anything Happens I Love You),
  • «Опера» (Opera),
  • «Так-люди» (Yes-People).

Найкраща операторська робота

  • «Юда і Чорний месія» (Judas and the Black Messiah),
  • «Манк» (Mank),
  • «Новини з усього світу» (News of the World),
  • «Земля кочівників» (Nomadland),
  • «Суд над чиказькою сімкою» (The Trial of the Chicago 7).

Найкращий монтаж

  • «Батько» (The Father»),
  • «Земля кочівників» (Nomadland),
  • «Перспективна дівчина» (Promising Young Woman),
  • «Звук металу» (Sound of Metal),
  • «Суд над чиказькою сімкою» (The Trial of the Chicago 7).

Найкраща робота художника-постановника

  • «Батько» (The Father»),
  • «Чорне дно Ма Рейні» (Ma Rainey's Black Bottom),
  • «Манк» (Mank),
  • «Новини з усього світу» (News of the World),
  • «Тенет» (Tenet).

Найкращий грим та зачіски

  • «Емма» (Emma),
  • «Сільська елегія» (Hillbilly Elegy),
  • «Чорне дно Ма Рейні» (Ma Rainey's Black Bottom),
  • «Манк» (Mank),
  • «Піноккіо» (Pinocchio).

Найкращий звук

  • «Грейхаунд» Greyhound),
  • «Манк» (Mank),
  • «Новини з усього світу» (News of the World),
  • «Душа» (Soul),
  • «Звук металу» (Sound of Metal).

Найкращий саундтрек

  • Fight For You («Юда і Чорний месія»)
  • Hear My Voice («Суд над чиказькою сімкою»)
  • Husavik («Євробачення: Історія вогненної саги»)
  • Io Si (Seen) («Життя попереду»)
  • Speak Now («Одна ніч в Маямі»)

Найкращі візуальні ефекти

  • «Любов і монстри» (Love and Monsters),
  • «Опівнічне небо» (The Midnight Sky),
  • «Мулан» (Mulan),
  • «Тенет» (Tenet),
  • «Айван, єдиний і неповторний» (The One and Only Ivan).

Найкращий ігровий короткометражний фільм

  • «Відчувати наскрізь» (Feeling Through),
  • «Кімната для листів» (The Letter Room),
  • «Сьогодні» (The Present),
  • «Два далекі незнайомці» (Two Distant Strangers),
  • «Біле око» (White Eye).

Додамо, що у лютому Голлівудська асоціація іноземної преси оголосила номінантів 78-ї кінопремії «Золотий глобус» 2021 року, яку вважають такою собі «розминкою» перед «Оскаром». Найбільше номінацій серед фільмів отримала стрічка «Манк».  Лідером серед серіалів стала «Корона».



Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!