Як зі Львова добратися до Олеського замку, який нещодавно відкрили для відвідувачів. Фото

2389 0
У пʼятницю, суботу та неділю можна відвідати екскурсії, квести та майстер-класи.
Олеський замок/ mandrivnuk.info

Олеський замок/ mandrivnuk.info

З 8 жовтня територія Олеського замку відкрита для відвідувачів. Щовівторка, щосереди та щочетверга усі охочі можуть прогулятися навколо замку. Вхід на територію коштує 50 грн. 

Зокрема, у пʼятницю, суботу та неділю можна відвідати екскурсії, квести, майстер-класи тощо. Замовити екскурсію можна за номером +38 068 632 50 80.

Графік роботи:

  • вівторок: відчинена територія

  • середа: відчинена територія

  • четвер: відчинена територія

  • пʼятниця: 11:00 – 17:00, каса до 16:30

  • субота: 11:00 – 18:00, каса до 17:30

  • неділя: 11:00 – 18:00, каса до 17:30

  • понеділок: зачинено

Як дістатися зі Львова

До Олеського замку можна дістатися маршрутним таксі «Львів-Броди» з автостанції 2. Автобуси звідси відправляються щопівгодини. За приблизно 1,5 години потрібно вийти на зупинці Олесько та пройтися пішки 12 хвилин до території замку. Доїхати зі Львова до Олесько коштує 177 грн. Розклад тут

Про Олеський замок

Відреставрована будівля зберегла небагато палацової ідентичності, проте роздивитися тут усе одно є що. За даними історичних джерел, у стінах замку не один день провів гетьман Богдан Хмельницький.

Вперше Олеський замок згадується в письмових джерелах, датованих 1327 роком. Розташування замку на кордоні Литви і Польщі зумовило постійну боротьбу за нього та часті зміни власників. У XV–XVІ ст. Олеський замок кілька разів ставав жертвою руйнівних набігів татар. У другій половині ХV століття замок перестав бути оборонною спорудою і перетворився у резиденцію магнатських родів: Даниловичів, згодом Собєських, Жувуських.

Олеський замок відомий у польській історії тим, що 1629 року тут народився онук Даниловича, майбутній король Польщі Ян ІІІ Собєський, за часів правління якого замок отримав статус королівської резиденції. Згідно легенди про народження цього одного з найвизначніших польських королів і полководців, майбутній король народився під час грози, окрім того, на замок тоді напали татари; і в той момент, коли бабка повитуха поклала немовля на мармуровий стіл, вдарив дуже сильний грім, і стіл розколовся навпіл, після цього одразу ж з'явилося пророцтво про те, що новонароджений буде незвичайною людиною.

У своїй подальшій історії замок багато разів потерпав від руйнацій: декілька пожеж і сильний землетрус 1838 р. спричинили руйнування мурів замку. Не менше пошкодили його і самі власники – після того, як в одній з кімнат знайшли замурований скарб, почалися гарячкові пошуки інших коштовностей: розбивалися стіни з розписами, руйнувалися каміни, знімалися підлоги. На кінець XIX ст. Олеський замок перетворився практично на руїну. За зібрані в 1882 р. львів'янами кошти замок викупили, і він перейшрв у власність держави. До 1939 р. замок використовували як сільськогосподарську жіночу школу. Коли Галичину було приєднано до СРСР, у замку організували табір польських військовополонених, у роки Другої світової війни тут розміщувалися військові склади.

Фото: Telegram/ППО - Львів, Facebook/ Ігор Зінкевич 

__________________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!