«Садовий, дай роботу». Власники львівських МАФів протестують під Ратушею

3157 0
Вони зібралися напередодні сесії Львівської міськради.
Фото: Твоє місто

Фото: Твоє місто

Під будівлею Львівської ратуші зібралися підприємці. Зі слів депутата ЛМР Романа Дуди під час пленарного засідання сьогодні, 27 квітня, вони мають проблеми з веденням своєї діяльності в тимчасових спорудах. 

Міський голова Львова Андрій Садовий закликав свого заступника з питань містобудування з’ясувати, що там відбувається.

Як з'ясувало Tvoemisto.tv, підприємці зібралися на протест проди демонтажу МАФів. Вони зазначають, що такими діями міська рада позбавляє багатьох львів'ян місця роботи та способу заробітку. Підприємці кажуть, що з 2019 року регулярно пікетують під міськрадою, здебільшого, по четвергах.

«Ми просто хочемо, щоб нашу проблему вислухали на сесії. З 2019 року ми «висимо у повітрі», оскільки нас викреслили з перспективної схеми. Крім того, що нас у будь-який момент можуть демонтувати, це ще й повинно робитися за наші кошти. У випадку знесення МАФу, підприємці самостійно повинні оплатити послуги крану та осіб, які будуть це робити», – пояснюють підприємці.

Як пояснюють протестувальники, при встановленні МАФів у Львові розробляли відповідну документацію, що засвідчує їх законність.

«От вчора демонтували МАФ на Виговського. Вони мотивуються тим, що це незаконно встановлена споруда. Але ці мафи встановлювали 10 років тому і тоді  для цього розроблялася відповідна документація і були законні підстави. Якщо щороку продовжувався договір оренди землі, то сьогодні це раптово стало незаконним», – каже одна із львівських підприємиць.

Читайте також: У Львові демонтували найбільший МАФ за останні роки. Фото

Нагадаємо, що минулого року ухвалою сесії роботу львівських МАФів продовжили до кінця воєнного стану, або щонайменше на рік, якщо війна закінчиться швидше. Йдеться лише про ті кіоски, які працюють у місті законно, тобто є в Комплексній схемі і сплачують податки в бюджет. Водночас заступник міського голови Львова з містобудування Любомир Зубач зазначив, що стратегічно позиція міста незмінна – зменшення кількості тимчасових споруд у місті. Навіть цією ухвалою була зменшена кількість МАФів на 50. Зокрема, із Комплексної схеми вилучено всі тимчасові споруди, на які власники в незрозумілий, а, отже, незаконний, спосіб оформили право власності. Їх забирають із вулиць міста після відповідних юридичних рішень. Також формалізували попередньо прийняті рішення про демонтаж тимчасових споруд, які перешкоджали реконструкції вулиць, громадських просторів та парків.

Ірина Давосир

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!