Під час перевірки демонтажу вілли на вулиці Коновальця не виявили порушень

1175 0
Дозвіл на виконання будівельних робіт інспекція видавала на підставі містобудівних умов та обмежень.

За результатами перевірки міської інспекції державного архітектурно-будівельного контролю порушень на вулиці Коновальця, 21 у Львові, де напередодні демонтували історичну віллу Лоренца, порушень не виявили. Про це у коментар Tvoemisto.tv повідомив керівник інспекції у Львові Тарас Павлишин.

«Перевірка – позитивна. Забудовник веде роботи відповідно до проєктної документації», – каже він.  

Читайте також: У Львові демонтовують віллу на вулиці Коновальця, за яку боролися пам’яткоохоронці

Дозвіл на виконання будівельних робіт інспекція видавала на підставі містобудівних умов та обмежень. Проєкт пройшов державну експертизу. У міськраді теж мали організувати робочий виїзд на місце за участі головного архітектора міста Антона Коломєйцева, заступника міського голови з питань містобудування Любомира Зубача та очільниці управління охорони історичного середовища ЛМР Лілії Онищенко.

Нагадаємо, що на вулиці Коновальця, 21 наприкінці жовтня цього року демонтували старовинну віллу Йоанни Лоренц, яку проєктував архітектор Владислав Рауш. Виглядає так, що фасадну стіну під час робіт не зберегли, хоча у проєкті вона була відображена. Багатоповерхівку на місці вілли на вул. Коновальця, 21 планує збудувати інвестор універмагу на Ринку.

У червні цього року виконком погодив реконструкцію житлового будинку з прибудовою та надбудовою житлових приміщень, вбудованими приміщеннями громадського призначення, підземним паркінгом, трансформаторною підстанцією та даховою котельнею на вул. Є. Коновальця, 21. Містобудівні умови отримала Олександра Осташевська. Загалом ділянку 0,08 га забудують на 72,60%. Ділянка входить до зони малоповерхової забудови, тут не дозволено зводити будівлі вищі, ніж 4 поверхи. 

Нині ділянка і будівля на ній належить Олександрі Осташевській, її вона отримала у власність у 2019 році від ТОВ «Коновальця,21». За даними аналітичної системи YouСontrol, директором ТОВ «Коновальця, 21» є львівський бізнесмен Тарас Хмеловський, який у 2017 році був членом наглядової ради ПАТ «Львівський універмаг «На ринку».

У травні питання про реконструкцію вілли на вулиці Коновальця, 21 зняли з розгляду виконкому Львівської міської ради. Як раніше повідомляли у департаменті архітектури та містобудування Львівської ОДА, у Міністерстві культури від 2020 року перебувають документи про внесення вілли по вулиці Коновальця, 21 у Львові до Державного реєстру пам'яток.

У 2012 році Львівська міська рада намагалася передати ділянку на вулиці Коновальця, 21 в постійне користування Національному університету «Львівська політехніка» під будівництво багатоквартирного будинку. 2013 року вілла перейшла у власність територіальної громади Львова, а господарські будівлі та споруду молокозаводу, на превеликий жаль, розібрали і у 2010-х роках на ділянці з боку Єфремова, 30 збудували багатоквартирний будинок.

Історико-архітектурним опорним планом, розробленим у 2019 році, віллу на Коновальця, 21 визначили як об’єкт, пропонований до внесення у список пам’яток культурної спадщини. 

Ольга Коваль


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!