Козицький відкрив нове родовище на Львівщині та запускає вітрову електростанцію

10414 0
Газовидобувна компанія Зіновія Козицького відкрила нове родовище на Львівщині та планує запустити нову вітрову електростанцію біля Трускавця.
forbes

forbes

Від початку війни газовидобувна компанія Зіновія Козицького, батька голови Львівської ОВА Максима Козицького, суттєво збільшила видобуток, відкрила нове родовище на Львівщині та пробурила ще 12 свердловин. Про це засновник компанії «Західнадрасервіс» Зіновій Козицький повідомив в інтерв'ю Forbes.

«На заході країни не йдуть бойові дії, тому підтримувати газовидобуток наш обов’язок. Ми не зупиняли роботу, проводили геологічні роботи, сейсміку, пробурили 12 свердловин – усі наші чотири бурові в роботі. Відкрили нове родовище у Львівській області, на якому запустили дві свердловини з хорошими запасами. Дебіт родовища – 200 000 кубометрів на добу», – каже він.

Читайте також: Не атака і викид газу, а нове родовище. Чому на Львівщині насправді було чути вибухи

Козицький додає, що ще цього року компанія планує інвестувати 750 млн грн у газовидобуток та 2,8 млрд грн у відновлювану енергетику. Торік інвестиції у видобуток склали 646 млн грн. За його словами, компанії цьогоріч побудували чотири сонячні електростанції по 1 МВт кожна. А до кінця року завершать будівництво і запустять вітрову електростанцію на 55 МВт біля Трускавця. Вартість проєкту – 74 млн євро.

Також він додав, що у 2021 році виторг його компаній становив 6,8 млрд грн, а у 2022 році очікують 10 млрд грн.

«Суттєве збільшення внаслідок будівництва вітрової станції. Минулого року сплатили 1,3 млрд гривень податків, а в цьому плануємо 2,9 млрд грн. Рік плануємо закінчити прибутковою компанією. Який це бізнес, коли немає прибутку?» – пояснив Зіновій Козицький.

Читайте також: Росіяни знеструмлюють міста. Як підготуватися до того, що не буде світла чи тепла

Нагадаємо, що літом 2021 року Державна служба геології та надр України надала спеціальний дозвіл ТОВ «Горизонти» видобувати природний газ поблизу Миколаєва, що на Львівщині. Як повідомляється у документі, користування надрами здійснюватимуть на території Гірської площі, зокрема Гірського родовища, що знаходиться у Стрийському та Дрогобицькому районах, за 15 від Миколаєва. Площа місця видобутку становить 59,7 км. Згідно зі спецдозволом, користуватися надрами підприємство «Горизонти» може до 2035 року.

Зіновій Козицький є батьком голови Львівської ОВА Максима Козицького та входить сотні найбагатших українців за версією Forbes. Його основний бізнес – розвідка та розробка газових родовищ, видобуток природного газу (ТОВ «Прикарпатська енергетична компанія» (ПЕК), ТОВ «Західнадрасервіс», ТОВ «Георозвідка», ТОВ «Нордік-Буд», ПП «Нордік», ТОВ «РСГ», ТОВ «Велл Ко», ТОВ «Геологічне бюро «Львів»» (ГБЛ), ПП «Проект-Буд», ТОВ «Горизонти»). У ТОВ «ПЕК», «ГБЛ» та «Горизонти» партнером Зіновія Козицького через нідерландську холдингову компанію є чеський мільярдер Карел Комарек. Його компанія Moravské naftové doly є партнером російського «Газпрому». 

Вікторія Савіцька

_____________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!