Підгорецький замок вперше за 79 років відкрили для відвідувачів

42594 2
Відтепер відвідувачі замку зможуть побачити палац зсередини.
фото: Олександр Бистріков

фото: Олександр Бистріков

Підгорецький замок вперше після 1939 року відчиняє двері палацу для відвідувачів. Про це повідомили на офіційній сторінці Львівської національної галереї мистецтв ім. Бориса Возницького у Facebook

«Попри те, що повну реконструкцію всього замку не зробили, його вирішили відкрити для відвідувачів, щоб люди могли побачити збережені скарби XVII-XVIII століття та могли собі уявити, що тут було всередині раніше», – розповіла директорка Підгорецького замку Світлана Мостова у коментарі для Tvoemisto.tv.

За її словами, відкриттю замку посприяв благодійний фонд «Підгорецький замок», який раніше займався реставрацією картин та мистецьких об'єктів замку. 

Читайте також: Прогулятися Підгорецьким замком можна онлайн.

Відтепер відвідувачі можуть потрапити в Китайський кабінет, пройтись Золотою, Кармазиновою та Обідньою (з ХІХ ст. знаною як Лицарська) залами і побачити картини, які прикрашали раніше стіни палацу. В експозиції представлені копії полотен роботи Шимона Чеховича, Гіацинта Олесінського, Якоба Йорданса, Шарля Ле Бруна, Яна Де Баана, Пьєтро Бьянчі, Олександра Григлевського, Джованні Баттісто Клементі, Йозефа Грассі та інших італійських, австрійських, польських, французьких, нідерландських художників, якими славилася колекція.

Стан будівлі наразі не дає можливості розмістити там оригінали, яких у збірці Львівської національної галереї мистецтв є чимало, однак це тільки початок ревіталізації замку. Крім того, колекція розпорошена по музеях і континентах, частина її знищена, будівля частково зруйнована. Зокрема, в палаці збереглись лиш монументальні портали і камін з чорного мармуру. А в архівах віднайшли старі світлини, на яких можна побачити велич і красу замку, які теж представлені на виставці «Історія забуття».  

Графік роботи
Вівторок-п'ятниця: з 11:00 до 16:30 
Субота-неділя: з 10:00 до 17:30
Вихідний день: понеділок
 
Квитки: 

Вхід на територію

Дорослий: 30 грн

Екскурсія для дорослих: 60 грн

Дитячий: 9 грн

Екскурсія для дітей: 15 грн

Студентський: 30 грн

Екскурсія для студентів: 30 грн

Виставка

Дорослий: 30 грн

Екскурсія для дорослих: 150 грн

Дитячий: 9 грн

Екскурсія для дітей: 30 грн

Студентський: 30 грн

Екскурсія для студентів: 90 грн

 

 

Ганна Аргірова, 

відео Дмитра Карабчука 


Читайте також:
23 Березня, 2019 09:43
Мар'яна Назва статті маніпулятивна і не відповідає дійсності Твоє місто - соромно так робити. Вхід був відкритий ще років 10 тому. а 20 років тому там взагалі був санаторій.А замок довели до руїни. Боляче і страшно на то все дивитись.
21 Серпня, 2018 21:42
Назар Пройшли 50км хребтом Вороняки до замку. на вході нічого не пише, потім кричить дурак вхід платний, за що... кущі і не викошена трава. Дві доріжки. Молода пара (весілля), А воно(інакше не назвеш), кричить гроші платіть. Люди радійте прикрасному самі дадуть, а не п'яне одоробло на вході.
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!