Платну дорогу Львів – Краковець планують почати будувати з 2019-го року

5256 0
У 2019-му році в Україні почнеться будівництво пілотних концесійних доріг, використання яких передбачатиме плату за проїзд.
фото: Inspired

фото: Inspired

Про це в інтерв’ю «Громадському» повідомив міністр інфраструктури України Володимир Омелян. «Сподіваємося, що пілотними будуть концесійні дороги Львів-Краковець і Київ-Умань, це буде складовою автобану, що поєднає Балтійське і Чорне море, так званий «Go Highway» з Гданська до Одеси. Але нагадую, що концесійні дороги будуть будуватися паралельно до існуючих безкоштовних. У кожного буде вибір: чи він їде довшою, не зовсім зручною дорогою, чи вибирає європейський автобан, але за це платить гроші», – зазначив міністр.

Читайте також: Північна об’їзна Львова стане частиною транснаціонального коридору Go Highway

Він уточнив, що будівництво цих доріг має розпочатися на початку 2019 року. Перспектива розвитку платних доріг в Україні, на думку міністра, залежить від економічного зростання. «Якщо ми будемо мати не 5%, а 10-15% зростання ВВП щороку, безумовно, це стимулюватиме рух бізнесу, стимулюватиме транспортні перевезення, а, отже, попит на якісні автобани буде», – додав він.

Читайте також: Через Львівщину будуватимуть європейський автобан Лісабон – Шанхай

Нагадаємо, згідно з попередньою інформацією, нова концесійна дорога пролягатиме у напрямку Львів-Краковець і сполучатиме Міжнародний автомобільний пункт пропуску «Корчова-Краковець» зі Львовом. Траса оминатиме населені пунктів Наконечне, Наконечне 2, Яворів, Івано-Франкове та Львів (північний об’їзд) і будуватиметься відповідно до технічної категорії 1а (4 смуги руху). Зазначимо, що зараз в Україні відсутні платні автомобільні дороги. Закон дозволяє їх будувати, проте вимагає забезпечення альтернативного проїзду автомобілів безоплатним шляхом.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!