Помер поет Дмитро Павличко

1455 0
Дмитро Павличко – один із авторів Акту проголошення незалежності України.
Дмитро Павличко / з відкритих джерел

Дмитро Павличко / з відкритих джерел

На 94-му році життя помер відомий український поет, громадсько-політичний діяч, Герой України Дмитро Павличко.

Джерело: голова Національної спілки письменників України Михайло Сидоржевський у Facebook

«Сьогодні ввечері помер Дмитро Павличко. Мені щойно про це повідомив Богдан Горинь з посиланням на доньку письменника», – написав він.

Дмитро Павличко шістдесятник, поет, перекладач, дипломат, політик, один із авторів Акту проголошення незалежності України, автор рядків пісні «Два кольори». Він народився 28 вересня 1929 року в Косівському районі на Івано-Франківщині. З осені 1945 pоку по літо 1946 року він був ув'язнений за звинуваченням у належності до УПА. У 1953 році закінчив філологічний факультет Львівського університету.

Тоді ж з'явилася перша збірка його поезій «Любов і ненависть». З-поміж інших популярних творів Павличка: «Два кольори», «Коли ми йшли удвох з тобою», «Я стужився, мила, за тобою...», «Наш прапор», «Пригоди кота Мартина» тощо.

_______________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!