Померла львівська актриса-заньківчанка і народна артистка України Лідія Остринська

7118 0
Жінка померла у віці 56 років.
Лідія Остринська

Лідія Остринська

У віці 56 років померла актриса Львівського національного театру імені Марії Заньковецької, народна артистка України Лідія Остринська. Про це на своїй Facebook-сторінці повідомила провідна редакторка театру імені Марії Заньковецької Леся Кічура.

«Актриса-заньківчанка з самобутнім «нервом», неповторної глибини мецо-сопрано, – згадують про Лідію Остринську колеги, – її багатий репертуарний лист нагадує про такі унікальні її ролі, як Кенді Стар в «Польоті над гніздом зозулі», Настасія Пилипівна в «Ідіоті», В’язопуріха в «Історії коня», леді Макбет в «Макбеті», Мотря в «Кайдашевій сім'я», а глядач сьогодні знає та любить Лідію як Одарку в «Сватанні на Гончарівці», Беттіну в «Циліндрі», Надію в «Кризі», Наталю в «Останньому гречкосії», а також як яскраву солістку оркестру театру імені Марії Заньковецької із різноплановим пісенним репертуаром. Крайня роль актриси – Айлін у виставі «Каліка з Інішмаану».

Зазначимо, що прощання з Лідією Остринською відбудеться у вівторок,15 серпня, о 11:00 у фоє театру. Причина смерті наразі не відома. 

Додамо, що Лідія Остринська навчалась у Львівському ліцеї № 46 та в Київському державному інституті театрального мистецтва ім. Івана Карпенка-Карого (курс М. Резніковича, В. Лизогуба). Працювала акторкою в театрі Заньковецької, брала активну участь у громадському житті, зокрема в проєкті «Відчинилося життя» (турбота про людей з вадами зору).

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!