Прокуратура намагалась витребувати територію Митрополичих садів з користування УГКЦ

1220 0
Прокуратура запевняла, що прийнявши рішення щодо відведення ділянки УГКЦ Львівська міськрада перевищила повноваження, оскільки ця земля є державною.
Фото: Тараса Бабенчука

Фото: Тараса Бабенчука

Земля поблизу собору святого Юра у Львові, через яку церква сперечається із управлінням Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України у Львівські області залишається у користуванні церкви. Господарський суд Львівської області відмовив у задоволенні позову заступника військового прокурора Львівського гарнізону щодо скасування права постійного користування землею на площі Святого Юра Курією Львівської Архиєпархії УГКЦ. Про це пишуть «Наші гроші Львів».

Йдеться про землю, поблизу собору святого Юра у Львові, яка призначена для обслуговування земель Митрополичих садів (нижніх) та прилеглої території собору. Львівська міська рада у вересні 2020 року відвела цю землю у постійне користування Львівській Архієпархії УГКЦ. Утім  вже у червні 2021 року прес-секретар Львівської Архієпархії УГКЦ о. Павло Дроздяк у фейсбуці повідомив про спробу рейдерського захоплення Митрополичих садів з боку Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення. Пізніше останні стверджували, що просто хотіли провести навчання. Виявляється, що з грудня 2020 року військова прокуратура в інтересах Концерну звернулась з позовом до суду щодо незаконної передачі в користування УГКЦ цієї землі.

Прокуратура запевняла, що прийнявши рішення щодо відведення ділянки Львівська міськрада перевищила повноваження, оскільки ця земля є державною, тому розпоряджатися нею має лише Львівська облдержадміністрація. Також прокуратура запевняла, що спірна земля на  пл. Св.Юра, 5 (інша адреса вул. Листопадового Чину,28) від 06 квітня 1951 року була закріплена за Львівським обласним управлінням зв`язку, правонаступником якого є Концерн радіомовлення, радіозв’язку та телебачення.

Також на земельній ділянці нібито розміщені об’єкти нерухомості, що перебувають у власності Львівського обласного радіотелевізійного передавального центру, а саме  технічний будинок радіостанції (429,8 кв. м.) та будинок трансформаторної підстанції ТП 370 (36,7 кв. м.).

Прокуратура запевняла, що ЛМР ще в травні 2020 року зверталась до Концерну, аби той добровільно відмовився земельної ділянки площею 2,1382 га на пл. Святого Юра, 5 та площею 0,0339 га на вул. Листопадового Чину, 28, де розміщене телекомунікаційне обладнання.

Проте на судовому засіданні Львівська міська рада запевнила, що згідно із законодавством мала право розпоряджатися землею, а зазначені вище об’єкти нерухомості на тій території відсутні. Вони розміщені поза межами земельної ділянки, що знаходиться у користуванні Львівської Архієпархії УГКЦ.  Також міська рада аргументувала, що  ділянка на вул. Листопадового Чину, 28 не сформована та не внесена до Держгеокадастру, а державні акти на користування землею за концерном чи службою зв’язку відсутні.

Господарський суд Львівської області відмовив у задоволенні позову прокуратури, оскільки прокуратура не надала доказів того, що ця ділянка є державною власністю. Також прокуратура не долучила докази того, що саме в межах земельної ділянки розміщений технічний будинок радіостанції та будинок трансформаторної підстанції.

Читайте також: В УГКЦ заявили про спробу рейдерського захоплення Митрополичих садів 

Як писало Тvoemisto.tv, нижні сади мають бути громадським простором, з окремим входом від площі Святого Юра. Конкретного проєкту наразі немає, адже йому передують обстеження ділянки, археологічні та урбаністичні дослідження. Припускають, що на території можуть бути поховання – такі дані відшукали в архівах Церкви. Територія, до якої входить Святоюрська гора зі садами, належить до спадщини ЮНЕСКО. Сад навколо храму створили у 1762-1771 роках.

 

 Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!