Робочі місця і доступність. Чи готова Львівщина до повернення військових

543 0
Чи готові підприємства працевлаштовувати поранених на війні людей, чи шукають ветерани роботу, які вакансії пропонує їм львівський ринок праці, а також про те, на скільки Львів є доступним й інклюзивним для людей з інвалідністю – дивіться сьогодні о 16.00 під час дискусії «Твого міста».

Із початку повномасштабного вторгнення росії в Україну кількість осіб з інвалідністю щороку зростає через поранених військовослужбовців. Пересуватися Львовом людям на колісних кріслах чи з милицями стає все важче, особливо у середмісті. Пішохідні переходи не обладнані зручним заїздом, тому потрібно, щоби людину на візку штовхали.

«Коли їдеш на візку тротуаром, то спуститися з нього не завжди вдається. А якщо спуск і є, то незручний. Коли я приїжджав на візку до Львова на реабілітацію з дружиною, то ми вдвох ледве справлялися з нормальним пересуванням, а коли залишився сам, то проїхав 20 метрів від дому і зрозумів, що це нереально, повернувся по милиці», – розповідав нам сержант 24-ої механізованої бригади Сергій Костишин в матеріалі «Для візочника у Львові є два варіанти – дім і балкон». Що можна змінити?»

Та це не єдина проблема, з якою можуть зіткнутися військовослужбовці, які повернулися з війни. Лише 6% військових, які зазнали ампутації кінцівок і отримали протези, почали пошук роботи, 15% знають, ким працюватимуть згодом, а понад 70% або взагалі не знають, ким би хотіли працювати після протезування, або планують повернутися на військову службу. Такими є дані власного дослідження реабілітаційного центру «Superhumans Center» на основі опитування пацієнтів. 

Читайте також: «Можна мати протез, але», Або що з роботою для ветеранів

Військовослужбовець Сергій Копищик, який проходить ВЛК (військово-лікарську комісію – Ред.), а відтак піде на МСЕК (медико-соціальну експертну комісію – Ред.), від висновку якої залежатиме, чи зможе він працювати, каже, що наразі за ним закріплене офіційне місце роботи. До війни він працював на заводі, в цеху за верстатом робив стелажі та інше торговельне обладнання для супермаркетів Луцька.

«Звичайно, продовжити роботу там не зможу, хіба що запропонують роботу в офісі. Але все залежати від результатів проходження МСЕК. Якщо напишуть, що я непрацездатний, то офіційно не матиму права працювати. Ким тоді йти – сторожем? Не хочу!», – каже він.

Для того, щоб обговорити, чи готові підприємства працевлаштовувати поранених на війні людей, чи шукають ветерани роботу, які вакансії пропонує їм львівський ринок праці, а також про те, на скільки Львів є доступним й інклюзивним для людей з інвалідністю, що робить місто, щоб покращити умови і чого бракує військовим медіа-хаб «Твоє місто» організовує дискусію «Робочі місця і доступність. Чи готова Львівщина до повернення військових».

Перелік спікерів:

  • військовослужбовець Сергій Копищик;
  • заступниця начальника управління реалізації політики зайнятості Львівського обласного центру зайнятості Руслана Палій;
  • керівниця управління туризму Львівської міської ради Христина Лебедь;
  • начальник відділу розвитку вуличної інфраструктури департаменту міської мобільності ЛМР Павло Сирватка.

 

Дискусія розпочнеться 20 вересня о 16:00. Тvoemisto.tv транслюватиме її на своїх ресурсах: у Facebook та YouTube-каналі медіа-хабу.

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!