«Розбивали асфальт, щоб підключитись до гідранта». Аналіз випадку біля аеропорту у Львові

3036 0
Пожежний автомобіль, який приїжджає на гасіння пожежі, використовує весь свій запас води за п’ять хвилин роботи, тому важливо швидко підключитись до гідранта.
Фото: Скріншот із відео на сторінці Ігоря Зінкевича у Фейсбуці

Фото: Скріншот із відео на сторінці Ігоря Зінкевича у Фейсбуці

Учора, 20 липня, під час реагування на повідомлення про можливу вибухівку у львівському аеропорту рятувальники не змогли вчасно підключитись до гідранту, бо його люк був заасфальтований. Місто планує перевірити, у якому стані гідранти у Львові, а ДСНСники розповідають, що така ситуація з доступом до води трапилась не вперше.

Читайте також: У львівському аеропорту знешкодили сумку, в якій, ймовірно, бути вибухівка. Фото, відео

Учора вранці у львівському аеропорту виявили залишену сумку. Евакуювали три сотні людей – пасажирів та працівників летовища. На місце прибули спеціалісти-вибухотехніки, кінологи, слідчо-оперативна група поліції та ДСНСники. Пожежна служба не змогла вчасно підключитись до водопостачання. Їм довелось прорізати, а потім молотом розбивати асфальт, бо підрядники, які ремонтували дорогу заасфальтували люк гідранта. Підключення зайняло близько 10 хвилин.

«Коли потрібно було підключитись до гідранту, рятувальники виявили, що кришка люку заасфальтована. Щоб добратись до води, довелось зняти шар асфальту, який був на кришці. Це зайняло близько 10 хвилин», – розповів у коментарі Tvoemisto.tv речник ГУ ДСНС у Львівській області Ігор Курус. 

Він каже, що підключення має займати значно менше часу, бо автомобіль, який приїжджає на гасіння пожежі, використовує весь свій запас води за п’ять хвилин роботи.

«Воду потрібно подавати дуже оперативно, бо пожежний автомобіль має запасу 2,5 тонни води, а цього вистачає всього лиш на 5-7 хвилин гасіння. Тож через 5-7 хвилин треба мати запас води з іншого вододжерела», – пояснює рятувальник.

Така ситуація з доступом до гідранта у Львові стається не вперше. Ігор Курус розповідає, що люди крадуть кришки люків, тоді у гідрант набивається сміття, і він стає непридатним, особливо неуважні паркуються на гідрантах.

«Найчастіше трапляється, що рятувальники приїжджають до місця виклику, а на гідранті запаркований автомобіль. Буває, що на самих гідрантах є клумби, а ще часто, коли ремонтують дороги підрядники не працюють спільно з «Львівводоканалом». Саме «Львівводоканал» є балансоутримувачем більшості гідрантів у місті. Підрядник, що ремонтує дорогу, не завжди повідомляє у водоканал, що демонтував гідрант. Тому буває, що рятувальникам важко їх знайти», – каже Ігор Курус.

Він додає, що рятувальники мають «планшети вододжерел», коли виїжджають на виклик, тому знають, де саме є доступ до води.

За справність гідрантів відповідає їх балансоутримувач. На балансі Львівводоканалу є майже 2800 гідрантів. Їх стан підприємство перевіряє спільно з ДСНСниками двічі на рік – весною і осінню.

Після вчорашньої ситуації в аеропорту у Львові планують перевірити стан усіх гідрантів. Начальник відділу капітального ремонту міськради Львова Іван Матківський каже, що їх є 2755, переважно вони на балансі Львівводоканалу, але є й відомчі.

«Ми моніторимо ситуацію постійно. З останніх випадків, по місту було 28 несправних гідрантів, протягом тижня залишилось 16, які треба доробити», – каже Іван Матківський.

Натомість гідрант, що на території аеропорту, є підключений до відомчої мережі, тобто він є на балансі аеропорту. І саме аеропорт несе відповідальність за його справність.

«Якщо аеропорт хоче, аби служби ДСНС перевірили стан гідрантів на їх території, то вони повинні скерувати до нас звернення, умовно запросити. Адже об’єкт обмежений по доступу, ми заходити із перевіркою не можемо. Стан гідрантів на території аеропорта перевіряють служби аеропорту», – каже Ігор Курус.

Директорка львівського аеропорту Тетяна Романовська учора детально ситуацію з гідрантом не коментувала, казала, що у найближчі дні аналізуватиме, як спрацювали служби аеропорту. 

Додамо, що вулицю Любінську ремонтувала під час підготовки Львова до чемпіонату з футболу Євро 2012 компанія ТзОВ «Балтом Україна», вартість робіт становила понад 27 мільйонів гривень. До речі, місто досі не розрахувалось за усі ремонти доріг до Євро 2021.

Вікторія Савіцька

 

  

 

 

 Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!